שתף קטע נבחר

מין עם נערים: נעצרו קצין בכיר ומנהל כדורגל

המשטרה טוענת שחשפה רשת ניצול קטינים. חקירת המנהל צברי, שנעצר בחודש שעבר בחשד לדריסת שוטרת, הובילה לעוד 3 גברים שקיימו יחסי מין עם 15 נערים, בהם כדורגלנים. אחד החשודים הוא קצין בכיר ביחידה מסווגת שטען: "הנער אמר שהוא בן יותר מ-16"

בתקום חקירה סמויה עצרה אתמול (ג') משטרת מרחב איילון ארבעה גברים החשודים שקיימו יחסי מין עם קטינים. אחד החשודים הוא קצין בכיר ביחידה מסווגת, בדרגת אלוף משנה. חשוד נוסף הוא מנהל קבוצת הפועל פתח תקווה בכדורגל, עופר צברי, שנעצר גם לפני כמה שבועות בחשד לדריסת שוטרת אחרי ששהה עם צעיר במכוניתו. חלק מהקורבנות שלו, טוענת המשטרה, הם שחקני כדורגל בני 15 ו-16 שאיתם יצר קשר בשיטתיות. בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר את מעצרו בשישה ימים.

 

הקצין הבכיר שנעצר בפרשה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הקצין הבכיר שנעצר בפרשה(צילום: מוטי קמחי)

רעייתו של צברי בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רעייתו של צברי בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

לטענת המשטרה, החוקרים בדקו את מכשירי הטלפון של החשודים, ובהם נמצאו התכתבויות שהצביעו על קשרים אסורים עם לפחות 15 קטינים. הם הובאו למרחב איילון ושם נחקרו במשך שעות בחשד למעשי סדום ומעשים מגונים תמורת תשלום. המשטרה סבורה שיש קשר בין החשודים, והבוקר היא מבקשת להאריך גם את מעצרם של שאר המעורבים. 

 

מעצרו של הקצין בן ה-40, ששמו ותפקידו אסורים בפרסום, הוארך בחמישה ימים. הוא נחקר לגבי קיום יחסי מין עם נער, שלדבריו אמר לו "אל תדאג,אני בן יותר מ-16". הקצין ביקש להבדק בפוליגרף. על פי המשטרה המעשים היו בהסכמה ובוצעו שלוש פעמים. רב פקד רונן שימרי, ראש חקירה במרחב איילון, אמר: "הקטין נראה בן פחות מ-16. אני דיברתי איתו".

 

הקצין מסר בחקרה שהיה בקשר עם נערים נוספים בני 18. בחיפוש בביתו מצאה המשטרה המשטרה שיחות שקיים בעבר עם צעירים בצ'אט ברשת וכן הודעות בטלפון.

 

סנגורו של הקצין, עו"ד מיקי חובה, ציין כי במסגרת עיסוקו הוא עובר בדיקות פוליגרף באופן תדיר: "היו יחסי מין וזו לא עבירה עם מי שמלאו לו 16, בטח כשהם שנעשו בהסכמה. הגיל לא היה ידוע לחשוד. אין חשש לשיבוש מאדם זה. מדובר בקטין שהפליל כמה אנשים ולכולם הוא אמר שהוא בן יותר מ-16 ולכן הוא לא צריך להיות במעצר בסוף השבוע". הסנגור ביקש להפריד את מרשו בזמן מאסרו בגלל תפקידו הביטחוני וחשש מהתנכלות של אסירים.

 

חשד: ניצל ילדים ממחלקת הנוער

לגבי צברי, המשטרה חושדת שקיים יחסי מין עם קטינים במקום עבודתו בבית החולים השרון בפתח תקווה. נציג המשטרה הסביר בדיון שמשטרת בת ים המשיכה את החקירה מאז מעצרו הראשוני של צברי ב-27 בנובמבר, ומאז עלו חשדות נוספים שמהותם ביצוע עבירות מין בקטינים במהלך חצי השנה האחרונה. הוא הוסיף כי כבר באותו יום במכונית בוצע אקט מיני תמורת 100 שקל ששילם צברי: "ככל שאנחנו גובים עדויות מאנשים עולה דרך ההתנהלות שלו ואיך הוא רוכש את אמונם. הוא מגיע לקטינים מסוימים, לאלה שזקוקים לתשומת לב. יש לנו עדויות שהוא יודע בדיוק מה הוא עושה".

 

ראש מדור חקירות במרחב איילון, רונן שימרי, אמר בדיון: "מדובר באדם שניצל ילדים תמימים שייתכן שהיו במצוקה וחיפשו את קרבתו. כמנהל הקבוצה ביצע בהם עבירות פליליות חמורות, בניגוד לרצונם, בחדר קטן וחשוך".

 

על רקע ההתפתחויות החליט מועדון הפועל פתח תקווה לסיים את תפקידו של צברי במועדון. בתחילת הפרשה זכה המנהל לגיבוי ותמיכה מהקבוצה, אך היום לא הגיע איש מהפועל פתח תקווה לדיון בבית המשפט. גורם בקבוצה הבהיר כי החשדות לגבי עבירות מין משנות את התמונה לגביו.

 

סנגורו של צברי, עו"ד משה יוחאי: "לא נעשתה עבירת מין בשחקן הפועל פתח תקווה. המשטרה מפענחת כל הנחת יד והודעה של מרשי כמשהו מיני. אני מעריך שהאמת תצא לאור. משטרת בת ים לקחה את צברי כפרוייקט מתוך התעמרות בו".

 

השתתף בהכנת הידיעה זאב גולדשמיט
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עופר צברי בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
סנגורו של צברי, עו"ד משה יוחאי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים