שתף קטע נבחר

מרידור: הליכוד לאומני, לא אהיה אבקת כביסה שלהם

השר לשעבר יצא במתקפה על המפלגה שבה היה חבר והסביר מדוע אין ברצונו להיכלל ברשימתה בכנסת הנוכחית: "נתניהו לא התקשר אליי והוא יודע למה. לא אשמש כאבקת הכביסה של הליכוד"

אחד השרים הבכירים של הליכוד בשני העשורים הקודמים יוצא במתקפה חריפה על המפלגה שבה היה חבר ומסביר מדוע אין בכוונתו להתמודד בפריימריז בבחירות 2015 - וגם לא לקבל שריון. בראיון בערוץ הכנסת אמר השר לשעבר דן מרידור כי לא ישמש כ"אבקת הכביסה של הליכוד" וכינה את המפלגה "לאומנית".

 

"נתניהו לא התקשר אליי והוא יודע למה", הסביר מרידור בראיון מדוע גם בכנסת ה-20 הוא לא יופיע ברשימת הליכוד לכנסת. "אני שומע בליכוד דברים כמו 'ניתן לערבים זכויות אדם ולא זכויות אזרח' - כלומר לא יאפשרו להם להצביע. אני שומע בו שאנשים מסוימים הם סרטן, אני שומע ביטויים מסוימים שאני לא רוצה לחזור עליהם. האם אני יכול להיות אבקת הכביסה שלהם או לייצג אותם - לא. לו הליכוד היה חוזר לדרכו ההיסטורית - הלאומית-ליברלית ולא הלאומנית, הייתי שמח להמשיך להיות בו".

 

מרידור, בן 67, כיהן בעבר כשר המשפטים, שר האוצר והשר הממונה על שירותי המודיעין והוועדה לאנרגיה אטומית. כבנו של אליהו מרידור, ממייסדי חרות, הוא נחשב לאחד ה"נסיכים" בליכוד. עוד לפני שהגיע לשולחן הממשלה כשר, הוא שימש כמזכיר הממשלה.

 

ב-1997 התפטר מתפקידו כשר האוצר ואמר כי איבד את האמון בנתניהו, אז - כמו היום - ראש הממשלה. לאחר מכן עבר למפלגת המרכז ושימש כשר בלי תיק בממשלתו של אריאל שרון בתחילת העשור הקודם. לקראת הבחירות 2009 הודיע מרידור על חזרתו לחיים הפוליטיים, ועל כוונתו להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת. לאחר השבעת הממשלה בראשותו של נתניהו, התמנה לסגן ראש הממשלה ולשר הממונה על שירותי המודיעין והוועדה לאנרגיה אטומית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים