שתף קטע נבחר

דיווח: זהו סוכן המוסד שנתפס בידי חיזבאללה

רשת אל-ג'זירה דיווחה כי סוכן המוסד שנלכד על ידי חיזבאללה הוא מוחמד שורבא, תושב אזור נבטיה בדרום לבנון. אחרי ההתנקשות בעימאד מורנייה מונה שורבא לתפקיד ראש ענף במנגנון פיגועי חוץ של הארגון

כתב רשת אל-ג'זירה בלבנון דיווח ביממה האחרונה כי שמו של סוכן המוסד הבכיר שנלכד על ידי חיזבאללה בשבועות האחרונים הוא מוחמד שורבא, תושב אזור נבטיה בדרום לבנון.

  

גורמים ששוחחו עם הערוץ טענו כי שורבא שימש בעבר כראש ענף במנגנון פיגועי החוץ של חיזבאללה. הוא מונה לתפקיד בשנת 2008, אחרי ההתנקשות שהייתה בדמשק בקצין המבצעים של הארגון, עימאד מורנייה, שחיזבאללה האשים בה את ישראל. הגורמים אף טענו כי שורבא היה בין אלה שסייעו לישראל לבצע את ההתנקשות.

תמונתו של מוחמד שורבא, כפי שפורסמה בתקשורת הערבית ()
תמונתו של מוחמד שורבא, כפי שפורסמה בתקשורת הערבית
 

על פי הפרסום, שאין לו אישור ממקור אחר, בחקירה עם שורבא עלה כי הוא זה שיזם את הקשר עם המוסד והציע לו לשתף פעולה. שורבא, כך נאמר, סיפק למודיעין הישראלי במשך שנים רבות מידע ערכי על כל הפעילות של חיזבאללה בחו"ל. בכך הוא למעשה סייע לישראל לסכל את פעולות הנקמה שתכנן חיזבאללה אחרי ההתנקשות במורנייה.

 

בדומה לפרסומים קודמים, גם כאן נאמר כי המידע ששורבא העביר לישראל סייע במעצר קבוצה גדולה של פעילי ארגון חיזבאללה בכמה מדינות, האחרון שבהם בפרו.

 

העיתון הכוויתי "א-ראי" פרסם אתמול כי המרגל שעצר חיזבאללה היה בכיר במנגנון מבצעי החוץ "910". לפי העיתון, הבכיר היה אמון על כמה תחומי אחריות בחיזבאללה, ובעבר היה אף אחראי על מערך אבטחתו של המזכ"ל חסן נסראללה. לפי הפרסום, שאין לו אישור ממקור אחר, חיזבאללה ביצע שינויים במנגנוניו הביטחוניים שכללו הדחת בכירים, אחרי שנחשף כי ישראל הצליחה לחדור למנגנון "910", אחת מזרועותיו הרגישות ביותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים