שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רקטה התפוצצה במועצה האזורית אשכול
  סמוך לשעה 11:45 הופעלה האזעקה בכמה יישובים במועצה האזורית אשכול ואותרה נפילה. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק בשטח חקלאי. מדובר בפעם השלישית מאז צוק איתן שארגוני טרור מעזה משגרים רקטות לעבר ישראל. התושבים לא מופתעים: "המלחמה כאילו נגמרה אבל לא נעשה דבר כדי לשנות את המציאות"

  בפעם השלישית מאז הפסקת האש במבצע צוק איתן שיגרו מחבלים מרצועת עזה רקטה לעבר יישובי עוטף עזה. הרקטה התפוצצה לפני הצהריים (יום ו') בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק קל לשדה חקלאי.

   

  השקט הופר: רקטה במועצת אשכול    (צילום: רועי עידן)

  השקט הופר: רקטה במועצת אשכול    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  רקטה שלישית מעזה מאז צוק איתן (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  רקטה שלישית מעזה מאז צוק איתן(צילום: רועי עידן)

   (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)

   

  סמוך לשעה 11:45 הופעלה אזעקת צבע אדום בכמה יישובים במועצה האזורית אשכול. כוחות הביטחון ערכו סריקות באזור שאליו שוגרה הרקטה - קסאם בקוטר 107 מ"מ, וכעבור זמן קצר נמצאו השרידים.

   

  המקום שבו התפוצצה הרקטה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  המקום שבו התפוצצה הרקטה(צילום: רועי עידן)

   

   

  כוחות צה"ל בשטחי המועצה אשכול (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  כוחות צה"ל בשטחי המועצה אשכול(צילום: רועי עידן)
   

  אילן יוסף מניר יצחק שמע את האזעקה: "זה הקפיץ אותנו על הרגליים, רצנו לממ"ד. יש לנו אורחים אמריקנים, באו לבקר את הילדים שלהם ששוהים אצלנו במסגרת גרעין צבר. רק היום הם הגיעו כד לבלות איתם וכבר מצאו את עצמם בריצה לממ"ד. זה היה מבהיל מאוד ולא נעים אבל לא שמענו פיצוץ וגם לא קיבלנו עדכון על נפילה".

    

  ראש מועצת אשכול חיים ילין הזהיר בעקבות הירי: "מי שחושב שהרתעה צה"לית היא הפתרון לשקט בעוטף עזה, לא מבין שמלחמות מוכרעות על ידי מדינאים, שבאומץ מביאים שקט וביטחון. אחרי צוק איתן הייתה למדינה הזדמנות בלתי רגילה להביא הסדר ארוך טווח. במקום זה אנו מוצאים את עצמנו עם שעון מתקתק לקראת ההסלמה והמלחמה הבאה".

   

   (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)

   

  גם התושבים באזור תיארו את המתח המתמיד שאחרי המבצע: "ידענו וחיכינו לזה", אמרה רוני. "חוזרים למסלול. ידענו שזה רק שקט רגעי". ענת חפץ, תושבת אשכול מתנועת "עתיד הנגב המערבי", הוסיפה: "מאז שהמלחמה נגמרה אנחנו מחכים למלחמה הבאה. זה היה ידוע מראש. כבר ארבעה חודשים לא נעשה שום דבר כדי למנוע את זה".

   

  לדבריה, "המלחמה כאילו נגמרה אבל לא נעשה דבר כדי לשנות את המציאות. לא ננקטה שום יוזמה. משאירים את השטח בצד השני לשליטת החמאס. אנחנו כל הזמן מרגישים את זה כתושבים. כל הזמן יש חדירות, יש ניסויים של ירי רקטות וגם התרעות שווא. זה לא מפתיע אותנו".

    

  אתמול בערב נשמעה אזעקה בחלק מהיישובים באזור באר שבע בשל תקלה טכנית.

   

  הירי הקודם לעבר יישובי עוטף עזה היה ב-1 בנובמבר. רקטה שנורתה

   מרצועת עזה התפוצצה אז מזרחית לגדר הגבול, בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. מערכות ההתראה זיהו ירי רקטה, אך לא נשמעה אזעקה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. הפסקת האש הופרה לראשונה ב-16 בספטמבר אז התפוצצה רקטה בשטח פתוח סמוך לגדר המערכת במועצה האזורית אשכול. גם במקרה הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

   

  בפעם הראשונה שבה נורתה רקטה לעבר ישראל מאז המבצע עצרו אנשי חמאס את המשגרים, חברים בארגונים סוררים.

   

  ככלל, חמאס כבר החל בהיערכות לקראת הסבב הצבאי הבא מול ישראל. במסגרת היערכות זו - מלבד שיקום המנהרות ההתקפיות - הוא חידש את ייצור הרקטות מחומרים דואליים המוברחים ממצרים דרך הים ובעיקר דרך מנהרות ההברחה ברפיח. למרות המבצע המתמשך של צבא מצרים בסיני ובגבול עם הרצועה נותרו כמה עשרות מנהרות שעדיין פעילות.

   

  בשבועות האחרונים ביצע חמאס עשרות ניסויי ירי רקטות לעבר הים. כמות הרקטות לכל הטווחים שיש בידי חמאס מוערכת באלפים בודדים והיא עדיין רחוקה מהכמות שהייתה בידיו ערב מבצע צוק איתן.   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים