שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שמישהו יעדכן לדרעי גרסה

  אריה דרעי איבד את הטאץ' - בעידן הסמארטפונים והריאליטי, השטיקים שלו כבר לא עובדים על הקהל. או על המראיינת. מי שכן עובד הוא טל פרידמן, שכיכב בכל אייטם אפשרי בערב שישי

  "הייתי 13 שנה בחוץ, עברתי תקופה קשה, אני לא אוהב להגיד מילים קשות, אבל אפילו הוחרמתי בתוך התנועה ומוסדותיה. עשו פוטושופ ומחקו תמונה שלי שפורסמה בעיתון של התנועה".

   

  בשנות ה-90 אריה דרעי פיצח את המדיום, האיש החרדי עם המבטא המרוקאי העדין יכול היה לשבת במעגל של דן שילון, או ב"פופוליטיקה", ולגעת בצופה מבעד למסך הטלוויזיה, לתקוף, לרגש, לכבוש את הצופים, גם את החילוניים שבהם. רק שאז שלחו אותו לכלא, ובזמן שדרעי התקמבן על סיגריות בקנטינה של האגף החרדי, העולם השתנה. הריאליטי כבש את הטלוויזיה באכזריות של דאעש, והמסרים עברו לפייסבוק. או לוואטסאפ או לטוויטר. בעולם שלכולם יש סמארטפון, דרעי נתקע עם מוטורולה בננה של פעם. שמישהו יעדכן לו גרסה.

  אריה דרעי. המסרים עברו לפייסבוק, הוא לא (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  אריה דרעי. המסרים עברו לפייסבוק, הוא לא(צילום: רועי עידן)
   

  הצופה הישראלי הממוצע הפך בשנים האלה ציני ומפוכח יותר. הקסם של דרעי פג. בתקופה שבה מתמודדי ריאליטי מתרוצצים על המסך, ומספרים שילכו רק עם האמת שלהם (לפחות עד ההדחה), השטיקים של אריה דרעי פשוט לא עובדים יותר. למשל: להחמיא למראיינת ולהוסיף בשמה דברים שמעולם לא אמרה. כך זה נשמע:

   

  דרעי: "אולי אני צריך לבקש ממך סליחה".

   

  מצליח: "ממני?"

   

  דרעי: "כן כי אולי הייתי נאיבי. חשבתי שאפשר ללכת ביחד, אולי טעיתי... יש כאן התחברות כמו שאת אמרת - של אדם שלא קיבל את הדין...".

   

  מצליח: "זה אתה אמרת, לא אני".

   

  מישהו צריך לספר לדרעי שזה לא עובד יותר, שזה שקוף ומלאכותי. הנה, אפילו רינה מצליח קלטה אותו. גם המתקפה הברוטאלית על אלי ישי ("הוא צריך ללכת לקבר של הרב ולבקש מחילה"), שדרעי התאמץ שתיראה ספונטנית, שקופה מדי. וכך גם האוויר שלקח לריאות לפני שהשיב לשאלה האם היו רגעים שהצטער שחזר לפוליטיקה. "היו לי כמה נקודות שבירה, היו לי כמה נקודות שבירה", פלט לא לפני שכיווץ את המצח ונכנס למוד מיוסר.

   

  פרידמן על הכוונת

  הקומיקאי טל פרידמן חגג בסוף השבוע יום הולדת 51, ודווקא ביום ההולדת שלו, הוא הפך לאויב המדינה. מי שכיכב בעבר בפאנל של "ארץ נהדרת" והיה אהוב ההמונים, לא דמיין שימצא את עצמו יום אחד מוזכר בפאנל הפוליטי של אולפן שישי, ולא ממש לטובה. זה קרה בסוף העימות הפוליטי בין גלעד ארדן לאיתן כבל.

   

  "איך לא רעדה לך היד לרשום צ'ק של כמעט מיליון שקל לטל פרידמן על קמפיין שהוא ניהל בתקופה שהיית השר", נשאל ארדן. "הפרסום היה שקרי ומטעה. הכספים ששולמו לטל פרידמן ולכוכבים נוספים לא היו על קמפיין אחד, אלא על קמפיינים מצטברים", השיב. "דרך אגב, אולי תשאלו את עצמכם איך זה שבאולפנים שלכם אתם מטיפים לפוליטיקאים, אבל לא מסתכלים גם על הטאלנטים שנמצאים כאן, בערוץ. הם לא חייבים לדרוש כל כך הרבה". 

   

  אז פרידמן על הכוונת, בלי קיציס (איפה הוא כשצריך אותו), וחצי שעה אחרי הדיון באולפן, חזר הנחבט התורן למסך, הפעם בכתבה נהדרת של יגאל מוסקו על הספר החדש של דויד גרוסמן, שעלה על הבמה בגרסת סטנד אפ.

   

  אחרי אולפן שישי, חזר פרידמן שוב, הפעם אצל דביר בנדק ב"הכל הולך" (תוכנית שלקחה חבורת מקצוענים ופגעה להם בקריירה). על זה, לפחות, לא אתם שילמתם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים