שתף קטע נבחר

משבוע הבא: הרשות השנייה ללא הנהלה בכירה

בתחילת ינואר תתפרק כל ההנהלה הבכירה ברשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. לא מונה עדיין מ"מ מנכ"ל במקום שי באב"ד שהתפטר ובמקביל חבר המועצה נעצר בחשד לקבלת שוחד בפרשייה שמסעירה את המדינה. שוק הטלוויזיה המסחרית מתנהל ללא ניהול ופיקוח

הכאוס השולט כיום במסדרונות הרשות השנייה לרדיו וטלוויזיה. בעוד כשבוע, בתחילת ינואר, תתפרק כל ההנהלה הבכירה של הרשות השנייה. לאחר התפטרותו של שי באב"ד מתפקיד המנכ"ל, אמורה הייתה אווה מדז'יבוז', יו"ר המועצה, למנות מ"מ מנכ"ל, שיכהן עד ששר התקשורת שייבחר בבחירות הקרובות ימנה מנכ"ל קבוע.

 

כתבות נוספות בנושא הרשות השנייה

 

בתחילת ינואר גם תיכנס לתוקפה ההתפטרות, עליה הודיעו לפני כמה חודשים יהודית לויט, מ"מ מנהל תחום טלוויזיה ברשות, איילת מצגר, המשנה למנכ"ל, יוסי מולה, מנהל תחום הפקות וסמנכ"ל רדיו נמצא היום בלי ממונה. מה שאומר שכל התפקידים האלו יישארו ריקים, והדבר יחריף את יכולת הבדיקה והאכיפה והניהול של תחומים אלו, שנמצאים בלב תפקידי הרשות.

אווה מדזי'בוז', יו"ר מועצת הרשות השנייה ( ) ( )
אווה מדזי'בוז', יו"ר מועצת הרשות השנייה

הבוקר גם נעצר יצחק בורבא, חבר מועצת הרשות השנייה בפרשת השחיתות שנחשפה, בה מעורבים עשרות עובדי ציבור. בורבא, יו"ר איגוד התאגידים העירוניים ברשויות המקומיות, חשוד בעבירה של תיווך לשוחד ומעצרו הוארך בחמישה ימים. מעצרו לא קשור לפעילותו ברשות, שבה הוא חבר מלפני כחודשיים, ומונה ע"י מדז'יבוז' לתפקיד יו"ר וועדת הערר. הוא לא כינס אותה אף לא פעם אחת מאז נכנס לתפקידו.

 

המצב הביא את מנשה סמירה, שכיהן כמנכ"ל הרשות השנייה לרדיו וטלוויזיה בשנים 2007-2012, ולפני כן כיו"ר מועצת הרשות השנייה, לשלוח מכתב דחוף למדזי'בוז', עם העתקים למשרד התקשורת, משרד האוצר ומשרד המשפטים.

 

סמירה מבקש במכתבו הבהרות על המצב הקשה בו נמצאת הרשות השנייה בימים אלו ודורש למצוא פתרון מיידי, מקצועי ואחראי. "מצאתי לנכון לפנות אליכם ולהביע עמדה ולהציג תוכנית הבראה, כאזרח מעורב ובעיקר לנוכח נסיוני המקצועי והבנתי בתחום", הוא כותב. מכתבו נבדק ע"י הרשות וע"י משרד האוצר.

 

לטענת סמירה, אופיינו המהלכים וכיווני הפעולה שננקטו בשנתיים האחרונות ברשות השנייה בהתערבות אגרסיבית, חוסר הבנת הרגישויות הכלכליות, השידוריות והתרבותיות מצד המנכ"ל המתפטר, ולכן לא צלחו. "ברשות השנייה נוצר סוג של כאוס, והתוצאות של כך היוו פגיעה באינטרס הציבורי והדמוקרטי, שבסיסו צריך להבטיח לפחות שני ערוצים משדרים ולפחות שתי חברות חדשות עצמאיות, בנוסף לערוץ הראשון. טוב שתהליך פיצול ערוץ 2 נעצר. הנני עומד לרשותכם להסביר ולסייע בתיקון המצב החמור אליו נקלע מערך הטלוויזיה הציבורית מסחרית בישראל בגין חוסר מקצועיות, חוסר נסיון והתנהלות לא אחראית", כתב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אווה מדז'יבוז', יו"ר מועצת הרשות השניה מועצת הרשות השנייה אוה מדזיבוז
מומלצים