שתף קטע נבחר

ג'רבי וסנפורד - ספורטאי השנה של הוועד האולימפי

הג'ודוקא הוכתרה בפעם השנייה ברציפות: "הולכת תמיד על הזהב, לפעמים הולך ולפעמים לא". האצן קיבל את הפרס בדמעות: "אני מתרגש"

הוועד האולימפי הישראלי הכתיר הערב (ב') את הג'ודוקא ירדן ג'רבי ואת האתלט דונלד סנפורד לספורטאי השנה של ישראל לשנה זו בטקס שנערך באולם סוזן דלל.

 

ג'רבי שנבחרה גם לספורטאית השנה של משרד הספורט זכתה השנה במדליית כסף באליפות העולם ובשלוש מדליות זהב בסבב העולמי. "זה לא מובן מאליו שאני זוכה בפעם השנייה. הייתה שנה חצי-חצי, אבל הסתיימה מעולה. אני מגיעה לכל תחרות כדי לזכות בזהב, לפעמים הולך ולפעמים לא". את פרס מאמן השנה קטף מאמנה של ג'רבי ושל נבחרת הנשים בג'ודו. ופרס המאמנות הלך לאירה ויגדורצ'יק, אלה סמופלוב ורעיה אירגו שהובילו את הנבחרת הלאומית לזכייה במדליית ארד באליפות אירופה וכסף באליפות העולם. מאמני השנה קיבלו מענק כספי של 20 אלף שקל.

 

סנפורד וג'רבי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
סנפורד וג'רבי(צילום: אורן אהרוני)

סנפורד דומע (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
סנפורד דומע(צילום: אורן אהרוני)

 

הפרס לספורטאי השנה הלך לדונלד סנפורד שזכה במדליית ארד בריצה ל-400 מטרים באליפות אירופה באתלטיקה עם שיא ישראלי חדש, 45.27 שניות. סנפורד היה נרגש מאוד ובכה על הבמה. סנפורד וג'רבי קיבלו כל אחד 40 אלף שקל על בחירתם לספורטאי השנה.

 

אני מתרגש זה פעם ראשונה שלי בטקס כזה", סיפר סנפורד, "הייתה שנה טובה, התאמנתי קשה וזה השתלם. עכשיו מתחילה עונה חדשה ואני מקווה להשיג עוד מדליות".

 

בתואר הספורטאי הצעיר של השנה זכה הג'ודוקא ברוך שמאילוב (20) שהוכתר השנה לאלוף אירופה עד גיל 21 ועד גיל 23 וזכה במדליית ארד באליפות העולם עד גיל 21.

 

שמאילוב. הספורטאי הצעיר של השנה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
שמאילוב. הספורטאי הצעיר של השנה(צילום: אורן אהרוני)

נויה בר עם ורימון שושן (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
נויה בר עם ורימון שושן(צילום: אורן אהרוני)

 

הפרס לספורטאית הצעירה הוענק לצמד שייטות ה-470 נויה ברעם ורימון שושן שזכו במדליית ארד באליפות העולם ומדליית כסף באליפות אירופה. שמאילוב והשייטות קיבלו 5,000 שקל כמענק. 

 

נבחרת ההתעמלות האמנותית בקהל (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
נבחרת ההתעמלות האמנותית בקהל(צילום: אורן אהרוני)
 

 

במהלך הערב חולקו תמריצים על הישגים לספורטאים חברי הסגל האולימפי באליפויות עולם ואליפויות אירופה בסכום כולל של כ-750 אלף ש"ח הניתנים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, מנהל הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
סנפורד וג'רבי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים