שתף קטע נבחר

פוטר יום לפני המילואים. הפיצוי: 64 אלף שקל

שוב ושוב הזהירה חברת האופנה "אל שרד" את אחד העובדים להפסיק לאחר, אחרת יפוטר. אבל בית המשפט קבע שתזמון הפיטורים יעלה לה כסף

צעיר שהועסק ברשת ביגוד ואופנה פוטר יום לפני שיצא לשירות מילואים בטענה שנהג לאחר לעבודה. ועדת התעסוקה קיבלה את התביעה שהגיש ולפיה פוטר בגלל יציאתו למילואים, וקבעה שהוא יפוצה בכ-64.5 אלף שקל. המעסיקה סירבה לקבל את רוע הגזירה וערערה, אולם בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב לא השתכנע שיש לבטל את פסק הדין נגדה.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בספטמבר 2011 החל התובע, חייל משוחרר, לעבוד בסניף רמת אביב של חברת "אל שרד", קמעונאית ותיקה בתחום הביגוד והאופנה. באפריל 2012 הוא נקרא לשימוע בשל איחוריו החוזרים והנשנים, והוזהר להפסיק לאחר. בינתיים הוא קיבל את צו המילואים ויידע על כך את החברה. יומיים לפני יציאתו למילואים הוא זומן לשיחה, ויום לאחר מכן פוטר.

 

תביעתו לוועדת התעסוקה התנהלה אחרי שחזר מהמילואים ובעקבותיה ערערה המעסיקה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. היא טענה שהוא פוטר בגלל בעיית משמעת חריפה, ושקדמו לכך אינספור שיחות עם מנהלי החברה.

 

עוד טענו מעסיקיו שהוועדה שגתה בהחלטתה, שכן התובע לא פוטר בעת המילואים אלא יום לפני שיצא לשירות.

 

העובד התעקש שבמהלך תקופת העסקתו המנהלים לא חדלו מלהרעיף עליו שבחים. לדבריו, סמיכות הזמנים בין יציאתו למילואים לבין פיטוריו מלמדת כי החברה ניסתה למצוא סיבה כדי לסיים את העסקתו לפני שייצא לשירות.

 

הבהלה לפיטורים

השופטת רוית צדיק קבעה כי ההוראה האוסרת לפטר עובד על רקע שירות מילואים נועדה להגן על עובדים המשרתים ותורמים להגנה על ביטחון המדינה.

 

היא הפנתה לקביעת הוועדה שלפיה המערערת לא הוכיחה שהפיטורים נעשו בגלל סיבה אחרת, וכי הבהילות לפטר את המשיב יום לפני שיצא למילואים מבלי שנערך לו שימוע, מלמדת כי הפיטורים נעשו בגלל הסיבה הזאת בדיוק.

 

השופטת צדיק שוכנעה כי החלטת הוועדה ניתנה כדין והיא לא מצאה בה פגם כלשהו המצדיק את התערבותה. נקבע כי המערערת לא הצליחה להפריך את הקשר הסיבתי בין הפיטורים לבין שירות המילואים ודחתה את הערעור.

 

חברת "אל שרד" חויבה בשכר טרחת עו"ד של 8,000 שקל.

 

  • לקריאת ההחלטה המלאה – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המערערת: עו"ד משה ברנר
  • ב"כ המשיב: עו"ד נאור ירון
  • עו"ד ליאת פרי עוסקת בדיני עבודה
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים