שתף קטע נבחר

אברהם בורג השתתף בכנס של חד"ש: "תומך בהם"

יו"ר הכנסת לשעבר, שהשתתף בכנס של המפלגה בשבת בנצרת, אמר כי לא יתמודד על מקום ברשימה לכנסת - אך בכיר בחד"ש אמר כי ייתכנו התפתחויות

יו"ר הכנסת לשעבר, אברהם בורג, השתתף היום (שבת) בכנס הפוליטי של חד"ש שהתקיים בנצרת. בורג הודיע: "בבחירות לכנסת ה-20 אני הולך לתמוך בחד"ש", הוא אמר. עדיין לא ידוע אם הוא יתמודד בבחירות.

 

בורג היום בנצרת ()
בורג היום בנצרת

 

בורג אמר בכנס בנצרת: "מחוץ לבניין שאנחנו נמצאים בו יש חברה במשבר, שמחכה לחזון אחר ולעולמות תוכן אחרים. זה הזמן להציע לכולנו דרך חדשה ונכונה. אנחנו צריכים ויכולים להציע לחברה הישראלית כולה לא רק הרחבה כפולה, אלא משולשת - אל עומק החברה הערבית והשמאל הישראלי שאין לו בעצם ביטוי. הגיע זמן המהפכה הישראלית השנייה. הפעם לא מהפכה יהודית מלהיבה ואסון פלסטיני נורא, אלא מהפכה של סולידריות מלאה".

 

בורג הוסיף: "מבחינה פוליטית עזבתי את המרחב הלאומי היהודי כי הוא נהיה לאומני, ולא עשיתי את כל הדרך המבורכת עד הנה רק כדי להתחבר ללאומנות אחרת".

 

גורם פוליטי בחד"ש אמר: "אברהם בורג הצטרף למפלגת חד"ש. אולי בימים הקרובים יהיו עוד התפתחויות בעניינו. יש סיכויים שהוא יתמודד במפלגה, אבל בשלב זה שום דבר לא סגור כל עוד אין הסכמה על איחוד המפלגות הערביות".

 

בורג, בנו של השר לשעבר יוסף בורג, מראשי המפד"ל, כיהן כחבר כנסת בשנים 1998-1995 ו-2004-1999 במפלגת העבודה. הוא גם התמודד על תפקיד יו"ר המפלגה נגד ח"כ בנימין בן-אליעזר, אך הפסיד לאחר מאבק צמוד מאוד. בורג היה יו"ר הכנסת ה-15 ובין היתר היה גם חבר בוועדת החוץ והביטחון, חבר בוועדת הכספים וחבר בוועדת הכנסת. בשנת 1995 נבחר לעמוד בראש הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית. עם כניסתו לתפקיד זה התפטר מחברותו בכנסת.

 

אין סיכום על רשימה משותפת

הסיעות הערביות טרם הגיעו להסכמה על רשימה מאוחדת עקב מחלוקת על סידור המקומות ברשימה.  גם בסיעת חד"ש מסתמנת מחלוקת

 עקב הדרישה מחבר הכנסת מוחמד ברכה לפרוש, כפי שהבטיח ערב הבחירות הקודמות, ולפנות את מקומו למנהיגות צעירה יותר במפלגה.

 

גורמים פוליטיים אמרו כי "בעקבות כל המחלוקות בין הסיעות הערביות ייתכן שהן לא יצליחו לאחד את המפלגות. יכול להיות שבסופו של דבר יהיו שתי מפלגות". גם אקדמאים ואנשי עסקים מהמגזר הערבי הודיעו כי בכוונתם להקים מפלגה חדשה. לטענתם, "חלק מחברי הכנסת המכהנים כיום נמצאים בזירה הפוליטית הרבה זמן, ויש להחליפם בחברי כנסת חדשים, וכך להכניס רוח חדשה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צולם: אוהד צויגנברג
אברהם בורג
צולם: אוהד צויגנברג
מומלצים