שתף קטע נבחר

ליגה משלהם: "ותודה לחתן שהתגייר"

אריאל פוקסמן, בנו של מנכ"ל הליגה נגד השמצה ואושיית תקשורת נחשבת בזכות עצמו, נישא לבחיר לבו - מהגר קובני שהתגייר למענו, בחופה שערך הרב דניאל אלדר. "הנישואין שלהם מציפים דברים שהיה פחות קל להבין ולקבל רק לפני עשור", אמר האב הגאה, אברהם (אייב) פוקסמן

חופה הייתה, גם רב – ושני חתנים בחליפות טוקסידו של דולצ'ה וגבנה: אריאל פוקסמן (40), עורך מגזין האופנה הנחשב "אין סטייל" (InStyle ) ובנו של מנכ"ל הליגה נגד השמצה, שנישא לברנדון קארדט הרננדז (29), מהגר קובני ומנהל תיכון עירוני בברונקס, שאף התגייר למענו.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

סיפור האהבה התחיל לפני כשלוש שנים, בסאבוויי של ניו-יורק – והגיע לשיאו בטקס מפואר מול 260 אורחים, בהם לורן בוש (נכדת נשיא ארה"ב לשעבר) ובן-זוגה היהודי דיוויד לורן (הבן של ראלף לורן), השחקן קייל מקלכלן ואושיות מוכרות מסצנת האופנה הניו-יורקית, שפוקסמן-הבן הוא אחד מעמודי התווך שלה.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

את טקס הנישואין במוזיאון ברוקלין ערך הרב דניאל אלדר, והניו-יורק טיימס הקדיש לאירוע סיקור נרחב, וציטט את האב הגאה, אברהם (אייב) פוקסמן, שאמר כי החתונה היא "דבר פשוט נורמאלי, רגיל ואוהב". פוקסמן מכהן כבר כמעט חצי יובל כמנכ"ל הליגה נגד השמצה, ונחשב לאחד מסמלי המאבק בגזענות, אנטישמיות והומופוביה, וכמי שתומך בקידום שיוויון זכויות לקהילה הגאה.

 

ותודה לחתן שהתגייר

"הנישואין שלהם מציפים דברים שהיה פחות קל להבין ולקבל רק לפני עשור", אמר פוקסמן בראיון ל"טיימס". את הרמת הכוסית המסורתית בחתונה, הוא ניצל על מנת להודות בפומבי לחתנו החדש על כך שאימץ את היהדות והתגייר. "תודה על ההזדמנות להיות רגיש", אמר פוקסמן לפי ה-JTA.

 

ירח דבש. קארדט הרננדז ופוקסמן (אינסטגרם) (אינסטגרם)
ירח דבש. קארדט הרננדז ופוקסמן(אינסטגרם)

 

הליך הגיור של קארדט הרננדז, שכלל לימודים אצל רב, נמשך מספר חודשים. "זה מזכיר לנו כמה איבד העם היהודי בעבר", אמר פוקסמן - והוסיף כי הוא מצפה לנכדים מהשניים.

 

לפני כשלוש שנים נפגשו פוקסמן וקארדט הרננדז ברכבת התחתית של ניו-יורק, והקליק היה מיידי. קארדט הרננדז החמיץ מרוב

התרגשות את התחנה הנכונה, ושלח מייל לפוקסמן שבו סיפר כי במסגרת השיעורים שהוא מעביר לתלמידיו בנושא השואה, נכלל גם נאום שנשא אביו על רצח העם שעברו הארמנים.

 

לדברי פוקסמן ב"ניו-יורק טיימס" השניים המשיכו את הקשר, תוך תהייה האם אכן מדובר באהבה (ממבט ראשון), או בריבוי מקרי של נושאי עניין משותפים. ומה אומרת היידישע מאמע? גולדה פוקסמן שהייתה בעצמה מחנכת במשך שנים ארוכות, רוחשת הערכה לכל מחנך שהיא פוגשת, ובנה מספר כי אהבת ההוראה "זורמת אצלה בדם".

 

הקשרים בין השנים התחזקו עד שפוקסמן שלף טבעת רק כדי לגלות שבן זוגו תיכנן עבורו אף הוא הצעת נישואין באותו היום. את ההחלטה להתגייר, מתאר קארדט הרננדז שגדל בכלל בבית אתיאיסטי, כ"החלטה נהדרת עבורי. זו הדרך שלנו לחלוק את חיינו יחד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Gettyimages
אריאל פוקסמן
צילום: Gettyimages
צילום: עמיתי רודרמן
אברהם (אייב) פוקסמן
צילום: עמיתי רודרמן
מומלצים