שתף קטע נבחר

מקריית שמונה לכנסת: מצטרפת חדשה לכחלון

ד"ר יפעת שאשא ביטון, לשעבר סגנית ראש העיר קריית שמונה, היא האישה הראשונה שמצטרפת לרשימת "כולנו". היא תוצג הבוקר במסיבת עיתונאים

משה כחלון מאייש עוד מקום ברשימתו לכנסת: ד"ר יפעת שאשא ביטון, חברת מועצת העיר קריית שמונה, צפויה להצטרף היום (ב') לרשימת "כולנו" של כחלון. שאשא ביטון, דוקטור לחינוך, היא האישה הראשונה שמצטרפת לרשימתו. כחלון יציג אותה הבוקר במסיבת עיתונאים.

 

עוד בערוץ החדשות:

הקלפי הנעלמת: דיכטר ניצח את חוטובלי ב-55 קולות

"למה ביטלתי את האזרחות הישראלית שלי?" 

 

סלפי לתחילת הדרך (צילום: אלעד גרשגורן "ידיעות אחרונות") (צילום: אלעד גרשגורן
סלפי לתחילת הדרך(צילום: אלעד גרשגורן "ידיעות אחרונות")

 (צילום: אלעד גרשגורן "ידיעות אחרונות") (צילום: אלעד גרשגורן
(צילום: אלעד גרשגורן "ידיעות אחרונות")

 (צילם: תומר ברגיג) (צילם: תומר ברגיג)
(צילם: תומר ברגיג)

שאשא ביטון נולדה בקריית שמונה וחיה בעיר כל חייה, היא אם לשלושה ומשמשת בתפקיד בכיר במכללה האקדמית אוהלו שבקצרין. לפני שש שנים התמודדה על ראשות העיר קריית שמונה ובסופו של דבר חברה לרב ניסים מלכה המשמש כראש העיר ושימשה סגניתו.

 

ביטון הודתה לכחלון על ההזדמנות וציינה כי במפלגה ממנים אנשי מקצוע שישרתו את הציבור בתחום התמחותם. היא טענה כי נושא החינוך לא בא עד עתה לידי ביטוי במערכת הבחירות. "ביטחון זה חשוב, אבל לא חזות הכול", אמרה ביטון. "חינוך הוא הבסיס לכול. בלי חוסן חברתי וכלכלי לא נוכל להשיג ביטחון, ואת זה משיגים בחינוך ערכי שמביא לצמצום פערים".

 

בעקבות החלטתה להתמודד, סיפרו בעיר כי היא הובילה תהליכים חשובים אך התקשתה לפעול מול שאר הגורמים במועצה ובעירייה. "אם היא תיבחר לכנסת זה יעשה טוב לצפון בכלל ולקריית שמונה בפרט", אמר אחד מתושבי העיר הבוקר. "הצפון סבל מתת-ייצוג בכנסת היוצאת וזה בא לידי ביטוי עגום במעשים של הכנסת לטובת הפריפריה והצפון".

 

שאשא ביטון תצטרף לאלי אלאלוף, לשעבר ראש הוועדה למלחמה בעוני ומנכ"ל קרן רש"י, ולשגריר ישראל לשעבר בארצות הברית מייקל אורן, שכבר חברו לכחלון. בעבר הצהיר כחלון כי רשימתו תורכב ממועמדים שאינם פוליטיקאים, אלו שיביאו ניסיון עשיר בתחומים החברתיים והמדיניים. בשלב זה לא נמסר באיזה מקום ברשימה תשובץ ביטון, אך ככל הידוע היא תמוקם בשמינייה הראשונה.

 

כשהציג את אלאלוף הצהיר כחלון: "בעשור האחרון אנחנו רואים עלייה מתמדת במספר העניים במדינת ישראל. הגענו להישג המפוקפק של מקום שלישי בעוני בקרב המדינות המפותחות. אין לי ספק שהנהגה נכונה, עם רגישות מינימלית לשכבות החלשות ולצרכים של מעמד הביניים, היו מביאות אותנו למקום אחר, הרבה יותר מכובד. קיים כשל שכולנו חייבים לטפל בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן "ידיעות אחרונות"
יפעת שאשא ביטון, היום
צילום: אלעד גרשגורן "ידיעות אחרונות"
מומלצים