שתף קטע נבחר

ח"כ שמעון אוחיון מישראל ביתנו העיד בפרשת השחיתות

לראשונה מאז פאינה קירשנבאום, הגיע ח"כ נוסף לתת עדות בפרשיית המשנה הקשורה לאיגוד הכדורסל. בשלב זה הוא לא מוגדר חשוד. נבדק מדוע נעדר מישיבה בנוגע להעברות כספים לאשתו של מנכ"ל משרד החקלאות, המקורבת למפלגה

לראשונה מאז פרוץ פרשת השחיתות , העיד חבר כנסת נוסף מישראל ביתנו: ח"כ שמעון אוחיון הגיע היום (ב') למשרדי יחידת להב 433 ומסר עדות על אחת מהסתעפויות הפרשה. בשלב זה הוא לא נחקר באזהרה ואינו מוגדר חשוד בפרשה. עד כה, סגנית השר פאינה קירשנבאום היא הח"כית היחידה שנחקרה בפרשה.

 

פרשת השחיתות בישראל ביתנו - כתבות נוספות:

 

ח"כ אוחיון זומן לחקירה בקשר לפרשיית המשנה הקשורה לאיגוד הכדורסל. מעדויות שקיבלו החוקרים התברר להם כי הוא נעדר מישיבה שהתקיימה בוועדת הכנסת בנוגע להעברות הכספים שקיבלה בתיה כהן, אשתו של מנכ"ל משרד החקלאות, רמי כהן.

 

על פי החשד, איגוד הכדורסל קיבל מיליון שקלים מכספי מימון המפלגות ובתמורה הועברו 100 אלף שקלים לבתיה כהן המקורבת לישראל ביתנו. בעקבות תלונה שהוגשה היה אמור להתקיים דיון,

אולם ח"כ אוחיון נעדר ממנו. במשטרה ינסו כעת לברר מה ידע הח"כ על אותה ישיבה.

 

לטענת המשטרה, מאז הפיכת החקירה לגלויה לפני כשבועיים, הצליחו החוקרים לגייס עדי מדינה שמשתפים פעולה באופן מלא. על פי החשד, החוקרים מתעמקים בהעברות כספיות ממשרדי ממשלה לגופים ציבוריים, איגודים ועמותות - בתמורה לנתח כספי שחזר לאנשי ישראל ביתנו ולמקורביהם.

 

בסוף השבוע שעבר פנתה סגנית השר קירשנבאום ליו"ר המפלגה אביגדור ליברמן בבקשה לפרוש מהפוליטיקה בעקבות החשדות. אולם לבקשתו, היא לא תפרוש לפי שעה. בתגובה לדברים היא אמרה: "באמת פניתי לליברמן ואמרתי שנכון להיום אני צריכה לפרוש מהמטה ולהסיר מועמדות מהכנסת. נעניתי לבקשתו שלא לפרוש, וכרגע - אני לא פורשת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ח"כ שמעון אוחיון, היום
צילום: אבי מועלם
צילום: אבי מועלם
להב 433
צילום: אבי מועלם
מומלצים