שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  היסטוריה הודית: טרנסג'נדרית ראשת עיר

  מדהו קינאר בת ה-35 גברה על מועמד מפלגת השלטון בפער של 4,500 קולות ותעמוד בראש העיר רייג'אר. היא בת לקאסטה נמוכה שנשרה מבית הספר והרוויחה את לחמה בשירה ובריקוד ברכבות. "אגשים את חלומות בוחריי"

  היסטוריה גדולה נרשמה אתמול (יום א') בהודו כשטרנסג'דרית נבחרה לראשונה לראשת עיר - תשעה חודשים אחרי שבית משפט עיגן בחוק את הטרנסג'נדר כמין שלישי.

   

  עוד חדשות בעולם :

  לא היה כביש: הסבלים שסחבו מכוניות בהרים

  מתחת לרגליים: 3,000 פצצות באדמת ברלין

   

  מדהו קינאר, מועמדת עצמאית בת 35, גברה אתמול (יום א') על המועמד ממפלגת השלטון ההינדי-לאומנית "בהרטיה ג'נטה" (BJP) בפער של יותר מ-4,500 קולות במרוץ לראשות העיר רייג'אר שבמדינת צ'האטיסגאר.

   

  "המומה מבחירתי". קינאר ()
  "המומה מבחירתי". קינאר

  קינאר היא חברת קהילת "דלית", קאסטה של מעמד חברתי נמוך ביותר בהודו שמכונה טמא ומנודה, שבעבר הרוויחה את לחמה בשירה ובריקוד ברכבות אחרי שנשרה מבית הספר אחרי כיתה ח'. לאחר פרסום התוצאות היא אמרה שהיא המומה מבחירתה ומתכוונת להחזיר את תלושי המזון לעניים. 

   

  "אנשים הפגינו את האמונה שלהם בי. אני רואה בניצחון זה כאהבה וברכה של האנשים אליי. אשקיע את מיטב המאמצים שלי כדי להגשים את החלומות שלהם", אמרה קינאר. "הייתה זו התמיכה הציבורית שעודדה אותי להיכנס לראשונה בחירות, רק בגלל התמיכה הזו ניצחתי בבחירות".

   

  פעילים למען זכויות קהילת הלהט"ב (הומוסקסואלים, לסביות, טרנסג'דרים וביסקסואלים) אומרים שבהודו חיים מאות אלפי טרנסג'נדרים, אך בשל העובדה שהם לא מוכרים מבחינת חוקית, הם ניצבים בפני נידוי, אפליה, התעללות וזנות בכפייה.

   

  בחודש אפריל הכיר בית המשפט העליון של הודו בטרנסג'נדר כמין שלישי וקרא לממשלה להעניק טיפול שוויוני לבני מין זה.

   

  בשעה שארגונים למען זכויות אדם חגגו את פסיקת בית המשפט, רבים טענו שהיא סותרת את תמיכתו בהגדרה של הומוסקסואליות כעבירה פלילית. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים