שתף קטע נבחר

נתניהו: אולמרט אחראי לעלייה במחירי הדיור

אחרי שש שנים כראש ממשלה מסביר נתניהו מי אשם במחירי הדיור - אהוד אולמרט ויאיר לפיד. על המטוס הפרטי אמר: "יש איומים של טילים". ממטה העבודה והתנועה נמסר בתגובה לראיון: "בקרוב הוא יאשים את גולדה מאיר במצב הביטחוני ואת מנחם בגין ביוקר המחיה"

כבר כמעט שש שנים שבנימין נתניהו הוא ראש הממשלה, אבל לשיטתו לעלייה במחירי הדיור בשנים האחרונות אחראי אדם אחר - קודמו בתפקיד אהוד אולמרט.  

 

בראיון לערוץ 2 התייחס נתניהו למשבר הדיור והאשים גם את שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד: "למה מחירי הדירות התחילו לעלות? כי ממשלת אולמרט קיבלה החלטה שערורייתית להפסיק בנייה ותכנון באזור המרכז. התחלנו לטפל בזה לפני שנתיים, אבל הטיפול נעצר כי קיבלנו מפלגת אווירה שהייתה גדולה מהמפלגה שלנו. לפיד עצר את ההחלטה לפנות את בסיסי צה"ל מאזורי הביקוש והייתי צריך לפטר אותו ולקבל את ההחלטה להמשיך".

 

"ממשלת אולמרט ולפיד אחראים". נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"ממשלת אולמרט ולפיד אחראים". נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

 

נתניהו התייחס למינוי לפיד לשר האוצר ואמר: "אני חושב שהמינוי שלו נכפה עלינו במידה רבה. הדבר הנכון לעשות זה לתת כוח למפלגת השלטון".

 

הוא גם התייחס למטוס הפרטי לראש הממשלה: "זה לא מטוס פרטי שלי, זה מטוס לראש הממשלה שצריך לנהל את המדינה והוא לא יכול להיות מנותק ולא יכול להיות מאוים על-ידי טילים. יש המלצות של גורמי הביטחון, וכך נהוג במדינות אחרות". 

 

ממטה העבודה והתנועה נמסר בתגובה לראיון: "אחרי 12 שנים כראש ממשלה ושר אוצר, מה שנותר לנתניהו הוא להאשים את אולמרט בכישלון שלו בדיור. בקרוב הוא יאשים את גולדה מאיר במצב הביטחוני ואת מנחם בגין ביוקר המחיה. מנהיגות לא בונים בבכיינות ולא בבריחה אובססיבית מקבלת החלטות. הציבור לא ייתן לנתניהו הזדמנות נוספת. הרצוג ולבני יחליפו אותו ויצעידו את ישראל למציאות טובה בהרבה ויעשו זאת במנהיגות ולא בבכיינות".

 

מיש עתיד נמסר בתגובה: "נתניהו בפאניקה, כי הוא ראש ממשלה חלש וכושל שבשש שהות כהונתו הוביל לעלייה דרמטית ביוקר המחיה ומחירי הדירות זינקו ביותר מ-80%. נתניהו משאיר אחריו מדינה שאין בה ביטחון ובמשבר יחסים בינלאומיים עמוק כולל עם ידידתנו הגדולה - ארצות הברית. זה ראש ממשלה שתקופת שלטונו מאופיינת בשחיתות המתחילה מלמעלה, מהתפיסה לפיה כספי הציבור צריכים לממן את חשבון המים של הבריכה בביתו הפרטי בקיסריה, ומהדרישה שלו שכספי משלם המסים יממנו לו מטוס פרטי. נתניהו מרגיש מחויב ומשרת את חברי מרכז הליכוד לפני הכול. יש עתיד תמשיך להוביל עשייה למען כלל אזרחי ישראל, במלחמה ביקור המחיה, בחינוך, ברווחה, בבריאות ובשוויון בנטל, והכול באופן נקי, ללא שחיתות, כפי שמצופה ממשרתי ציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיל סלמן/הארץ
ראש הממשלה נתניהו
צילום: אמיל סלמן/הארץ
מומלצים