שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, MCT

מזדהים עם הצרפתים: "ישראל עם שארלי"

מאות ישראלים הגיעו לבית שגריר צרפת בארץ עם שלטי תמיכה. השגריר: "אף זוועה לא תגדע את החירות. כמו ישראל, גם אנחנו נעמוד מאוחדים נגד הטרור"

למרות הקור והגשם הגיעו הערב מאות ישראלים, חלקם הגדול יוצאי צרפת, לביתו ביפו של שגריר צרפת בישראל פטריק מיזונאב, כדי להביע את הזדהותם בעקבות הטבח במשרדי המגזין הסאטירי "שארלי הבדו". רבים מהאנשים שהגיעו הניפו שלטים שחורים שעליהם נכתב: "אני שארלי הבדו" בצרפתית ובעברית, ו"ישראל עם שארלי".

 

"הרגשנו צורך לבוא לכאן בגלל אותה תחושה של שותפות גורל. הטרור בפריז הוא אותו טרור שפוגע גם בתל-אביב, בירושלים ובעוטף עזה", אמרו האנשים שהגיעו לבית השגריר. כלי תקשורת צרפתים רבים סיקרו את האירוע ופתחו עמדות שידור מחוץ לבית השגריר. על הקיר בבית השגריר הוקרנו תמונותיהם של הקריקטוריסטים שנרצחו והאיורים שלהם.  

הישראלים שהגיעו לבית השגריר כדי להזדהות. "שותפות גורל"  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הישראלים שהגיעו לבית השגריר כדי להזדהות. "שותפות גורל" (צילום: AFP)
 
 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

הנשיא לשעבר פרס עם שגריר צרפת בישראל (צילום: שגרירות צרפת בישראל) (צילום: שגרירות צרפת בישראל)
הנשיא לשעבר פרס עם שגריר צרפת בישראל(צילום: שגרירות צרפת בישראל)
 
השגריר מיזונאב ונשיא המדינה לשעבר שמעון פרס קיימו טקס זיכרון לקורבנות הפיגוע. השניים הדליקו נרות לזכרם של הקורבנות ואחזו בידיהם תמונה שחורה ועליה הכיתוב  JE Suis Charlie (כולנו שארלי). הנשיא לשעבר פרס העביר מסר של תמיכה בעם הצרפתי: "12 גברים ונשים נרצחו באכזריות. בלב כבד הנני מביע תנחומיי למשפחותיהם של קורבנות הזוועה הזאת, קורבנות של מערכה היסטורית עמוקה וכבדה נגד ברברים ונגד טרור. אני יודע כי

לבכם מדמם אך אני משוכנע כי החופש ינצח, צרפת תנצח".

 

השגריר מיזונאב אמר: "רציתי היום עם ידידיי הישראלים לתת כבוד לאלה שנרצחו בפחדנות בפריז. אני רוצה להודות לנשיא לשעבר פרס ובאמצעותך לכל הישראלים והישראליות על תמיכתכם ועמידתכם לצדנו. באמצעות שארלי הבדו ביקשו המחבלים לפגוע בחופש העיתונות והביטוי - שני עקרונות מעמודי התווך של הדמוקרטיה, החשובים לצרפת ולישראל. ישראל מכירה טוב מדי את שיטות הטרור והמחבלים. לישראל וצרפת יש דיאלוג צמוד בנושאי טרור. שום מעשה זוועתי לא יצליח לגדוע את החירות - וכמו שישראל שיודעת לעמוד מאוחדת ולהגיב, כך גם צרפת תעמוד מאוחדת כחומה בצורה נגד הטרור".

 

לבית השגריר הצרפתי הגיעו גם שר האנרגיה התשתיות והמים סילבן שלום, יו"ר העבודה יצחק הרצוג, יו"ר התנועה ציפי לבני, ח"כ עמיר פרץ והשר לשעבר דן מרידור. הרצוג אמר: "אנחנו מאוחדים עם העולם כולו בשותפות בצער ובמאבק על הערכים הנעלים שנפגעו אתמול על ידי טרוריסטים אכזריים. נעמוד יחד עם מנהיגי העולם כולו כדי להיאבק ולשמור עליהם מפני הקיצוניים". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים