שתף קטע נבחר

השר אהרונוביץ' הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים

השר לבטחון הפנים כתב: "לאחר שמונה שנים במערכת הפוליטית, מתוכן כיהנתי כשנה בתפקיד שר התיירות ושש שנים כשר לביטחון פנים - סיכמתי אתמול עם יו"ר המפלגה, מר אביגדור ליברמן, על פרישתי מהמפלגה ומהחיים הפולטיים"

אחרי השר עוזי לנדאו וח"כ דוד רותם - גם השר לבטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' פורש ולא יתמודד ברשימת ישראל ביתנו בבחירות לכנסת ה-20 בעוד כחודשיים.

 

השר כתב: "לאחר שמונה שנים במערכת הפוליטית, מתוכן כיהנתי כשנה בתפקיד שר התיירות ושש שנים כשר לביטחון פנים, שנים המצטרפות ל 32 שנים בהן שירתתי במערכת הביטחון, סיכמתי אתמול עם יו"ר המפלגה, מר אביגדור ליברמן, על פרישתי מהמפלגה ומהחיים הפולטיים אליהם הצטרפתי מתוך רצון להשפיע ולהיטיב. אני מאמין שכך עשיתי".

 

"נמשיך לשתף פעולה". אהרונוביץ' וליברמן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"נמשיך לשתף פעולה". אהרונוביץ' וליברמן(צילום: מוטי קמחי)

 הוא הוסיף: "הייתה לי הזכות להיות שותף לתהליכים מקצועיים מורכבים, לנהל ולקדם באופן משמעותי את המשרדים שבראשם עמדתי. כך גם הייתה לי הזכות לקחת חלק בקבלת החלטות חברתיות, בטחוניות ומדיניות, והכל מתוך ראיית טובתה של מדינה ישראל לנגד עיני. על זכות זו אני מודה".

 

השר ליברמן אמר: "אני מודה ליצחק אהרונוביץ' על השנים בהן כיהן מטעמה של 'ישראל ביתנו' בממשלה ובכנסת. בתפקידיו כשר לבטחון פנים וכשר התיירות תרם אהרונוביץ' תרומה גדולה למדינת ישראל, לביטחונה ולחוסנה ואני משוכנע שאהרונוביץ' ימשיך ויתרום למדינת ישראל ושאנו נמשיך לשתף פעולה גם בעתיד".

 

בפרשת השחיתות, שבה נחקרו בכירים בישראל ביתנו, נתן אהרונוביץ' גיבוי למשטרה. אך בשבוע שעבר הוא שינה כיוון.

 "פעם שישית שלפני בחירות פותחים בחקירה על מפלגה והעומד בראשה. כולנו צריכים לתהות מה קרה", אמר אהרונוביץ' באירוע שבתרבות בקריית ביאליק. "אני מקווה ומאמין שהשיקולים טהורים ומקצועיים, אבל אי אפשר שלא להבין שפעם שישית שנכנסים למערכת בחירות והופ, נפתחת חקירה. אלה התהיות והשאלות. אין לי ספק שזה פוגע במפלגה", הוסיף השר.

 

"זה פוגע במפלגה", המשיך אהרונוביץ'. "מעולם לא הואשם חבר מפלגת ישראל ביתנו. תעברו כל אחת מהמפלגות ותראו שאין כזה דבר. במפלגות האחרות הוגשו כתבי אישום ושתקו בחדרי חקירות ובישראל ביתנו לא. יש אנשים בעלי עניין ששמו לעצמם מטרה לפגוע במפלגה".

 

בשבועות האחרונים העריכו בסביבתו של אהרונוביץ' כי ליברמן לא ימנה אותו לאחר הבחירות הבאות לתפקיד שר, למרות שהוא היה מעוניין להמשיך בתפקיד השר לביטחון פנים. אתמול ציינו גורמים במשרד לביטחון פנים את חילוקי הדעות והמתיחות שהיו בין ליברמן לאהרונוביץ', עוד כאשר האחרון תמך בעמדותיו של נתניהו במהלך צוק איתן ובחילוקי דעות בטיפול במתיחות הביטחונית בירושלים, וכלה במתיחות סביב החקירה של בכירי ישראל ביתנו.

 

אותם גורמים העריכו כי אהרונוביץ' רצה להתמנות לתפקיד שר בקדנציה הבאה ופרש כשהבין שלא יקבל את התפקיד. גורמים אחרים בסביבתו הקרובה אמרו כי אהרונוביץ' פרש משום שחש לא בנוח עם החקירה שמתנהלת נגד בכירי המפלגה ועם מצב המפלגה לקראת הבחירות הקרובות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר אהרונוביץ'
צילום: מוטי קמחי
מומלצים