שתף קטע נבחר

אפליקציה: למצוא WiFi חינם בכל מקום

גולשים בחו"ל או סתם יושבים בבית קפה בו הרשת נעולה, יכולים להוריד את WiFi Map שמספקת מפות של מיליוני רשתות וסיסמאות ברחבי העולם, על סמך מידע מהגולשים

הסמארטפון יודע לאתר כל נקודת WiFi בטווח הקרוב, אך מה קורה אם הרשת מוגנת סיסמה, או שדווקא הנקודה שמעבר לכביש טובה יותר? אפליקצית WiFi Map מנסה לפתור את שתי הבעיות עם מפת נקודות חמות מרחבי העולם, לפי המיקום שלנו.

  

 

בעזרת האפליקציה אפשר לאתר נקודת WiFi קרובה (בעזרתה-GPS במכשיר), ובלי לפנות לאף אחד לקבל את הסיסמה לרשת בבית קפה, בית מלון, שדה תעופה וכדומה ולשבת באזור כדי לגלוש דרך הרשת האלחוטית ולחסוך בחבילת הגלישה. כל זאת בהנחה שהרשת פתוחה או תלוית ססמה לקהל בחינם.

 

בשביל לקבל מפה בזמן אמת, נניח בטיול לחו"ל, צריך כמובן חיבור ראשוני לאינטרנט. אך היוזמים מציעים גם לשלם 5 דולר כדי להוריד את המפות למכשיר, וכך אפשר לטוס לחו"ל ללא כל חבילת גלישה  ולאתר נקודות WiFi על סמך המפות שקונים.

 

מידע מהגולשים

הסמארטפונים שלנו ממפים את נקודות ה-WiFi שהן מזהות באופן אוטומטי, ולפעמים המידע הזה משמש גם לאיתור המיקום שלנו (המכשיר יזהה מקום שחזורים אליו, או שאחרים היו בו, לפי שמות הרשתות בסביבה). ישנן אפליקציות רבות שמנסות לסייע באיתור ה-WiFi הרלוונטי, אולם מה שעשוי לייחד את WiFi Map, שפיתחו איגור גולדנברג, קיריל קודין, דימה פלשינסקי, דניס סקליארוב, הוא שאיבת המידע מהמשתמשים.

 

כמו שווייז מתעדכנת על פקקים, שינויים בתנועה וכבישים חדשים באמצעות הקהל, כך אפליקצית ה-WiFi נעזרת בגולשים לקבל את המיקומים של הרשתות ואת הסיסמאות של רשתות נעולות, במידע שמתעדכן באופן תדיר. גולדנברג אומר כי כעת רשומים לאפליקציה 7 מיליון משתמשים מרחבי העולם שמיפו עד עכשיו 2 מיליון רשתות WiFi.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים