שתף קטע נבחר

נעצר ע"י שב"כ לפני ההתנתקות: מקום 9 ברשימת בנט

בפריימריז של רשימת תקומה נבחר עו"ד בצלאל סמוטריץ' (34) למקום השני, שמבטיח לו מקום בעשירייה הראשונה בבית היהודי. הוא נעצר ב-2005 בחשד שהחזיק 700 ליטר דלק כדי לפגוע בתשתיות ולמנוע את הפינוי מעזה

בצלאל סמוטריץ' (34), שנבחר אתמול (יום א') במקום השני ברשימת "תקומה" ויוצב במקום התשיעי ברשימת הבית היהודי לבחירות 2015, נעצר זמן קצר לפני ההתנתקות מרצועת עזה בקיץ 2005, בחשד שארגן חסימת כבישים. סמוטריץ', שהיה תחת מעקב של שב"כ, שוחרר כעבור כמה שבועות ולא הוגש נגדו כתב אישום. בפריימרז של תקומה נקבע כי השר אורי אריאל יוצב במקום השני ברשימת הבית היהודי, ואילו ח"כ אורית סטרוק תוצב במקום ה-14.

 

ביולי 2005 פורסם כי שב"כ תפס 700 ליטרים של דלק ושמן אצל חמישה אנשי ימין, שעל פי החשד ביקשו לפגוע בתשתיות כדי למנוע את הפינוי. אחד העצורים היה סמוטריץ', שהושם במתקן של השב"כ.

 

החמישה נעצרו בחשד לעבירות של קשירת קשר לפשע, הפרעה לנתיב תחבורה ציבורי וסיכון חיי אדם, היזק בזדון, חברות בהתאגדות אסורה והמרדה. בדיון שנערך בערעור שהגישו סמוטריץ' וחבריו לבית המשפט המחוזי, טענו שב"כ והמשטרה כי "מעצרם של החמישה דרוש הן לצורכי חקירה, כאשר יש בידי הרשויות ראיות הקושרות אותם לביצוע המעשים המיוחסים להם ולאור מסוכנותם דווקא בימים אלה של התפרעות ואלימות בתקופת ההתנתקות".

בצלאל סמוטריץ' (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
בצלאל סמוטריץ'(צילום: אבי חי)

השופט סלים ג'ובראן מבית המשפט העליון דחה גם הוא את ערעורם וקבע: "מעשים המיוחסים לעוררים הינם חמורים וזאת במיוחד בימים אלה, שמדינתנו שרויה בימים שאינם כתיקונם. מעשיהם של העוררים, חסימת כבישים ופגיעה בתשתיות באמצעות הנחת דבר בנתיב תחבורה ציבורי, הפעיל את כוחות החירום, אשר נאלצו לפנות את פקקי התנועה וההמולה שהייתה בציבור ובכך הביא לפגיעה קשה בסדר הציבורי, בשגרת החיים התקינה ואף לסכנה לביטחון הציבור ושלומו".

 

סמוטריץ' עצמו אמר לאחר הפריימריז של תקומה: "אני כמובן שמח ומתרגש על המיקום שלי. אני מודה לחברי המרכז של המפלגה. אני מקווה ומתפלל לענות על כל הציפיות שיש ממני ולבצע בעזרת השם את שליחותי על הצד הטוב ביותר". בנוגע למעצר על ידי השב"כ אמר: "אני לא מתייחס לזה עכשיו.

נגיב ונתייחס להכל בנחת בבוקר".

 

סמוטריץ', עורך דין במקצועו ואב לחמישה המתגורר בהתנחלות קדומים שבשומרון, הקים ומנהל את תנועת "רגבים" הפועלת לקידום מדיניות קרקע ציונית. הוא ממייסדי וחבר הנהלת איגוד הישיבות הגבוהות הציוניות, נציג ציבור במליאת מועצת העיתונות, חבר הנהלה בישיבת בני חיל בשומרון, תנועת קוממיות והגרעין החינוכי בנתניה.

 

הוא ניהל את הישיבה הגבוהה בקדומים ונמנה עם מייסדי איגוד הישיבות הגבוהות הציוניות. בשנתיים האחרונות הוא שותף למאבק לשימור וקידום עולם התורה הציוני דתי ועולם התורה בכלל. כיום הוא מסיים תואר שני במשפט ציבורי ובינלאומי באוניברסיטה העברית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרים צחי
בצלאל סמוטריץ'
צילום: מרים צחי
מומלצים