שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כולנו סיסמאות

  רחל עזריה, מועמדת ברשימת "כולנו" הגיעה לראיון בערוץ הכנסת וגימגמה מול שאלות בסיסיות. מצד שני, היא בסך הכל יישמה את המדיניות של הבוס, משה כחלון

  רק היה חסר שהיא תבקש לשמור על זכות השתיקה. אולי זה התפקיד בעיריית הבירה, אולי זה הקור הירושלמי, ואולי אף אחד עדיין לא טרח להסביר לה איך העסק עובד. רחל עזריה, המועמדת החדשה ברשימת "כולנו" של משה כחלון, הגיעה אתמול לראיון בכורה בערוץ הכנסת וגמגמה עצמה לדעת כאילו נפלה מהירח.

   

  אפשר רק לדמיין את מנהל מטה הבחירות של כחלון, שגם ככה צורך לפחות פעמיים ביום אדוויל, מקבל את הדיווחים על התאונה הקשה שעשתה המועמדת עזריה בערוץ 99, עוד לפני שנבחרה לכנסת. כמו פורד קורטינה ישנה בשלג ירושלמי, התחפרה עזריה מול שאלות ידידותיות ובסיסיות לחלוטין.

   

  אורית לביא-נשיאל, מראיינת עניינית ואינטליגנטית, קלטה את הבלוף מהר יחסית, ועברה לציניות מעודנת. לזכות עזריה ייאמר שהיא בסך הכל אימצה את המדיניות של הבוס החדש. חמוש בחיוך, כל הופעותיו של משה כחלון עד לרגע זה כללו מסרים כלליים ומתחמקים בלבד. עזריה ניסתה את הטריק. לה זה לא עבד. "כחלון חיפש אנשים שיודעים לעשות", העידה על עצמה במהלך הראיון. אבל מה עם אנשים שיודעים לענות?

   

  כשנשאלה למי הצביעה בבחירות הקודמות, התחמקה ("הצבעתי כל החיים שלי לפי מה שהיה נראה לי הכי חברתי... נעתי במרחב מאוד גדול בין כל מה שהיה נראה לי הכי חברתי..."). כשנשאלה לעמדתה על פשרה בירושלים - אמרה שלא תענה בסיסמאות ומיד לאחר מכן ניפקה אחת כזו. "בסופו של דבר אם יבוא, כשיבוא, נוכל לדבר על זה. כרגע אנחנו לא שם". וואלה, אנחנו לא שם? איך חיינו עד היום ללא תובנותיה של רחל עזריה. הלאה. לשאלה במי תתמוך אם יהיה שיוויון בין הגושים, השיבה בעוד קלישאה: "בממשלת אחדות".

   

  "אני נמצאת במפלגה כלכלית-חברתית, אלה הנושאים שחשובים לי", המשיכה עזריה. חשובים לך? נזרום איתך. "בואי נדבר על מסים. להעלות או לא?", הלכה לביא-נשיאל צעד קדימה. או אז החלה עזריה לגמגם במבוכה ובשפה לא ממש ברורה, שכללה מיני מונחים שאינם מתחברים לתחביר הגיוני, עד שלרגע חשבנו שאם נשמיע את ההקלטה לאחור, נגלה צופן סודי שקורא ליואב גלנט לחבור אליה להפיכה פנים מפלגתית.

   

  לנוכח העמדות הבלתי מגובשות, תהינו על בסיס איזה קריטריונים בחר בה כחלון למקום ברשימתו. בין השורות, אולי, ניפקה עזריה את התשובה. "אני מכירה גם את קובי שש שנים במועצת העיר", אמרה. קובי, אם תהיתם, הוא האח של משה. כן, כולנו כחלון.

   

  בשלב מסוים, לקראת סוף הראיון, לבו של צוות המראיינים נכמר נוכח חוסר האונים של מי שנזרקה לשלולית מים וטבעה. "אני רגילה להתראיין על נושאים שאני מכירה היטב", הודתה, וביקשה רק עוד קצת זמן: "אתם שואלים שאלות שאני אשמח לענות עליהן בהמשך". דבר אחד יש בעזריה: כנות. אז טיפ קטן מאיתנו, בפעם הבאה גברתי: גמגמי ברור.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים