שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  לפוצץ את משפחת סימפסון, ולהישאר בחיים

  הומר באמת יכול לחסום כדור הריסה? "מכסחי המיתוסים" חזרו לעונה חדשה בארצות הברית - ופתחו בבדיקת אירועים שהתרחשו בעולם הצהוב של "משפחת סימפסון". היה מפתיע וגם קצת עצוב

  באוגוסט האחרון הפילו המנחים של תוכנית המדע "מכסחי המיתוסים" פצצה: הם הודיעו כי שלושת המנחים הצעירים של התוכנית עוזבים. אדם סווג' וג'יימי היינמן, המנחים הראשיים, יצטרכו לבנות, לערוך ניסויים מדעיים ולפוצץ הכל בעצמם, כמו בתחילתה של הסדרה לפני יותר מעשור.

   

  עם פתיחת העונה החדשה, שעלתה שלשום (שבת) בערוץ דיסקברי בארצות הברית, נותרו ג'יימי ואדם לבדם בתוכנית שמנסה להפריך או לאשש מיתוסים שלמדנו עליהם בשיעורי ההיסטוריה (או ראינו בקולנוע, בטלוויזיה וביוטיוב) באמצעות ניסויים כמעט-מדעיים והמון פיצוצים אדירים.

   

  "מכסחי המיתוסים". הומר וכדור ההריסה

   

  בשביל לפתוח את העונה כמו שצריך ולרצות את המעריצים אחרי העזיבה, נבדקו בפרק הראשון מיתוסים מחביבת גיקים מובהקת - "משפחת סימפסון". המיתוס הראשון - האם הומר יכול לחסום בגופו כדור הריסה של כ-2,200 קילו שמתנדנד לעבר בית. השני - האם נפץ (Cherry Bomb) באסלה יכול ליצור גייזרים בכל חדרי השירותים. התוצאות, מבלי לעשות ספוילרים, די מפתיעות.

   

  ההפחתה במספר הניסויים בתוכנית פגעה בה והכבידה על המנחים שלה, שנדרשו למלא זמן מסך כמו חמישה אנשים. "מכסחי המיתוסים" סבלה לאורך השנים מחזרתיות - הקריין הסביר שוב ושוב את המתרחש ואת מה שעתיד להתרחש, ממש כמו בתוכנית ריאליטי. היקף הניסויים המצומצם הפך את הקריינות הזו למעיקה עוד יותר.  

   

  בפרק שהוקדש ל"משפחת סימפסון" התארח אל ג'ין, מפיק התוכנית, ושולבו המון סרטונים וציטוטים מוכרים ממנה - כל זאת בשביל להעלות חיוך ולמלא קצת זמן אוויר, אבל גם המילוי הזה התחיל לחזור על עצמו.

   

  שני ניסויים, הרבה קריינות ()
  שני ניסויים, הרבה קריינות
   

  יהיה פיצוץ?

  והיו גם שינויים לטובה - קלים, אך נראים לעין. בין היתר ניכרת תחושה שהשקיעו יותר בבנייה ובהכנה של הניסויים, או לפחות בתיעוד של התהליך. דגם בגודל אנושי של הומר סימפסון היה מוצלח באופן מדאיג.

   

  גם הגרפיקה קיבלה בעיטה טובה כלפי מעלה. תוכנית הבנייה והשרטוטים ההנדסיים הכחולים שצויריו ידנית בטושים נעלמו לגמרי לטובת גרפיקה ממוחשבת, טובה יותר מזו שהיתה נהוגה בעונות קודמות. הצילומים השתכללו גם הם יחד עם הטכנולוגיה - כלומר יותר מצלמות GoPro והילוכים איטיים.

   

  "מכסחי המיתוסים" עברה שינוי לא פשוט. סווג' והיינמן עדיין מגניבים והניגודיות ביניהם עובדת -סווג' חובב הדיבור שאוהב להשתטות, מול היינמן השקט, שמסתפק בצחקוק מתחת לשפם תוך כדי עבודה. מצד שני - לשלושת המנחים שעזבו היה ולדינמיקה ביניהם היה קסם אדיר, ולמרות כל האריזה החדשה ו"משפחת סימפסון", הקסם הזה דעך.

   

  איך היו הניסויים עצמם? כתמיד, וכנראה גם בהמשך העונה. היה פיצוץ.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "מכסחי המיתוסים". געגוע לדור הצעיר
  לאתר ההטבות
  מומלצים