שתף קטע נבחר

שבועיים לאחר שהתפטר: דרעי חוזר להנהיג את ש"ס

יו"ר המפלגה הודיע כצפוי שנענה לקריאת הרבנים ושב לתפקידו לקראת הבחירות המתקרבות. דרעי: "ערכתי חשבון נפש אישי ומשפחתי"

אריה דרעי נשאר כצפוי בראשות ש"ס : יו"ר התנועה, שביקש לפרוש מהתפקיד ואף התפטר מהכנסת, הודיע כי נענה לקריאת הרבנים והחליט להמשיך להנהיג את המפלגה לקראת בחירות 2015 ואחריהן. הבוקר (ב') כינס דרעי את חברי הסיעה וסיפר להם על החלטתו.

 

דרעי מסר: "אני מקבל בהכנעה ובהרכנת ראש את ציווי מועצת חכמי התורה בראשותו של נשיא המועצה מרן הרב שלום כהן שליט"א. כל חיי חונכתי וחינכתי לאור הציווי של 'ועשית ככל אשר יורוך', ולכן לאחר תקופה לא פשוטה שבה ערכתי חשבון נפש אישי ומשפחתי ושקלתי את מכלול השיקולים החלטתי כי תנועת ש"ס, תנועתו של מרן זצ"ל על מאות אלפי מצביעיה חשובים יותר מכל שיקול שהוא. בראש מורם, גאווה ונחישות אמשיך להנהיג את התנועה כדי להמשיך את מפעליו הגדולים של מרן, ולהיות לפה לכל אותם אלו שהמדינה השאירה מאחור".

דרעי עם חברי ש"ס, היום (צילום: יעקב כהן) (צילום: יעקב כהן)
דרעי עם חברי ש"ס, היום(צילום: יעקב כהן)

 

דרעי הכריז על התפטרותו לפני שבועיים, לאחר שבחדשות 2 פורסם סרטון שבו נראה הרב עובדיה יוסף תוקף אותו בחריפות באוזני בני ביתו. מועצת חכמי התורה של ש"ס סירבה "לשחרר" אותו מהתפקיד, אך דרעי אמר כי הוא נחוש לעזוב ובכוונתו לשכנע בכך את הרבנים, ובינתיים התפטר מחברותו בכנסת.

 

מאז ההודעה גבר הלחץ על היו"ר. רבנים ועסקנים הפצירו בו שיחזור ותומכיו הקימו מאהל מחאה סמוך לביתו. אמש שלח נשיא מועצת החכמים ומנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב שלום כהן, מכתב לדרעי, שבו הוא מצווה עליו לחזור. ה"מרן" החדש הצהיר כי הוא לוקח על עצמו את האחריות במקרה שייגרם חילול השם וביזוי כבוד הרב עובדיה בפרסום קלטות דומות נוספות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעקב כהן
אריה דרעי, היום
צילום: יעקב כהן
מומלצים