שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  נדב לפיד בתחרות הסרטים הקצרים בברלין

  רגע אחרי יציאת סרטו "הגננת", הבמאי נדב לפיד ישתתף בתחרות הסרטים הקצרים בפסטיבל הקולנוע היוקרתי בברלין עם "למה?" בהשתתפות תומר שרון ודניאל מורשת. עודד דוידוף ייקח חלק בשוק הקו-פרודוקציות של הברלינלה

  בעוד פחות מחודש יפתח בבירת גרמניה פסטיבל ברלין - הפותח את סבב פסטיבלי הקולנוע הגדולים של אירופה (אחריו יגיעו קאן בצרפת, קרלובי וארי בצ'כיה, לוקרנו בשוויץ ו-ונציה באיטליה). בשנים האחרונות היוצרים הישראלים קצת נעדרים ממנו, אולם הפעם ישתלב בו אחד הנציגים המובילים של הקולנוע המקומי - הבמאי נדב לפיד. סרטו "למה?" יתמודד בתחרות הסרטים הקצרים של הברלינלה.

   

  מתוך הסרט "למה?" ()
  מתוך הסרט "למה?"

  לפיד בן ה-39 המוכר מסרטו "השוטר" (2011) מתכונן ליציאתו לאקרנים בשבוע הבא של "הגננת" - סרטו הארוך השני, שזכה להצלחה בפסטיבל קאן האחרון. במקביל הוא יחגוג עם הקרנת "למה?". בסרט בן חמש הדקות משתתפים תומר שרון בתור במאי קולנוע כבן 40, ודניאל מורשת (כוכב "גאליס") כבמאי בצעירותו, כשהוא חייל במדים.

   

  לפיד מספר כי במרכז הסרט עומד הבמאי ש"נזכר בצהרי יום חם של אוגוסט ברחוב אלנבי - בעודו משוחח בטלפון עם עיתונאי צרפתי - באותו רגע, באותו פריים, נשגב ונורא, שגרם לו יותר מעשרים שנה קודם בעודו חייל ליפול אל הקולנוע". הסרט הופק על ידי סתיו מירון ואלונה רפואה כחלק מפרויקט "מכתב אהבה לקולנוע" של בית הספר סם שפיגל בירושלים.

   

  בנוסף ללפיד יגיע לברלינלה גם הבמאי עודד דוידוף, שישתתף בשוק הקו-פרודוקציות הגדול של הפסטיבל עם סרטו ההולך ומתגבש "Live from Jerusalem" בהפקתו של דוד מנדיל. הסרט מספר על כתב חדשות בריטי המבקש לטרפד מעבר לדארפור ולשם יוזם מצג שווא של חטיפתו על ידי טרוריסטים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים