שתף קטע נבחר

פרשת שחיתות: המשטרה פשטה על מנהל מקרקעי ישראל, בכיר וח"כ לשעבר נחקרים

בכיר במנהל וח"כ לשעבר נחקרים לאחר פשיטה משטרתית על המשרדים בירושלים בחשד שקידמו את האינטרסים של חברת בנייה גדולה, שבה הועסק הבכיר כיועץ בעבר. על-פי החשד, אותו בכיר פעל בניגוד עניינים. בשבועות האחרונים החרימה המשטרה מסמכים במנהל

חשד לפרשת שחיתות במנהל מקרקעי ישראל: שוטרי היחידה הארצית לחקירות הונאה פשטו הבוקר (יום ה') על משרדי מנהל מקרקעי ישראל וחקרו בכיר בחשד למעורבות בשחיתות. יחד עמו עוכב לחקירה חבר כנסת לשעבר, שכיהן בעבר כמנכ"ל של משרד ממשלתי ומשמש כיום חבר הנהלה בחברת הבנייה. כך דווח לראשונה ב-ynet. לפי החשד, הבכיר ניצל את מעמדו לצורך קידום עסקאות הקשורות לחברת בנייה גדולה. היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החל לבחון את האפשרות להשעיית הבכיר ממנהל מקרקעי ישראל עד למיצוי החקירה.

 

אחד הנחקרים בפרשת השחיתות החדשה  (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אחד הנחקרים בפרשת השחיתות החדשה (צילום: עידו ארז)
 

מנהל מקרקעי ישראל בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מנהל מקרקעי ישראל בירושלים(צילום: גיל יוחנן)

 

עוד בערוץ החדשות:

נהג התנגש ברכב וברח משוטר - לתחנת משטרה

איור מוחמד: 'תגובה מושלמת' או 'סכנת חיים'?

 

על הפשיטה הוחלט בהסתמך על ממצאי חקירה סמויה שהתנהלה בשבועות האחרונים. על פי החשד, אותו בכיר פעל בניגוד עניינים מלא מול חברת נדל"ן גדולה שאליה היה קשור בעבר, ואילו הח"כ לשעבר שיתף עמו פעולה כדי לעזור לחברה. החוקרים הגיעו למשרדי המנהל בשעות הבוקר המוקדמות, ונותרו שם בחיפוש אחר תיקים ומסמכים הקשורים על פי החשד לעבירות.

 

החקירה סביב מנהל המקרקעין החלה בעקבות מידע מודיעיני בנוגע לעבירות שביצע לכאורה הגורם הבכיר, שהתקבל מגורם מבפנים והגיע ליחידת להב 433 של המשטרה. בשבועות האחרונים ביקרו חוקרי המשטרה במשרדי המנהל והחרימו באמצעות צווים מסמכים שונים. גורמים במנהל סיפרו כי הבכיר כנראה חשד כי הוא עומד במרכז החקירה המשטרתית, וניסה להציג את גרסתו עוד לפני המעצר.

 

מדובר בחברת נדל"ן גדולה במשק, שעוסקת בייזום ופיתוח פרויקטים למגורים ונכסים מניבים.

כמו כן, עוסקת החברה בביצוע עבודות בנייה. החברה מעורבת בהקמת אלפי יחידות דיור בכל רחבי הארץ תוך התמקדות באזורי הביקוש. אותו בכיר במנהל שימש בעבר יועץ של אותו חברה לפני שמונה לתפקידו הנוכחי.

 

דבר זה, יש לציין, לא מנע ממנו בהמשך מלטפל בתיקים במנהל שהיו קשורים לאותה חברה, ונגעו בין היתר להחכרת זכויות מקרקעין, להעברת זכויות ולסוגיות נוספות שהיתרגמו לעשרות מיליוני שקלים. ענייני החברה נגעו, בין השאר, לקרקעות השייכות למדינה ומנוהלות על ידי מנהל מקרקעי ישראל.

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר בתגובה: "הנהלת רשות מקרקעי ישראל מביעה אמון מלא בעובדי הרשות. עובדי הרשות התבקשו לאפשר לגורמי האכיפה לבצע את עבודתם. רשות מקרקעי ישראל סיימה את שנת 2014 עם שורה של הישגים

בכל תחומי העשייה של הרשות - והיא תמשיך במגמה זו גם השנה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שחיתות במנהל מקרקעי ישראל
צילום: גיל יוחנן
צילום: עידו ארז
משרדי להב 433. קיבלו מידע מבפנים
צילום: עידו ארז
מומלצים