שתף קטע נבחר

הבית היהודי: שקד ראשונה, שובל ודיין מאחור

רשימה חדשה, פנים ישנות: 95 אחוז מהקלפיות כבר נספרו ומתוצאותיהן עולה כי ח"כ איילת שקד היא המנצחת הגדולה, ותוצב במקום השלישי לאחר היו"ר נפתלי בנט וח"כ אורי אריאל המשוריין במקום השני. דני דיין נדחק למקום 20, רונן שובל 16

אין פנים חדשות בצמרת רשימת הבית היהודי: ח"כ איילת שקד היא המנצחת בפריימריז בבית היהודי ותוצב במקום השני ברשימה לאחר היו"ר נפתלי בנט וח"כ אורי אריאל המשוריין במקום השני. כך מסתמן הבוקר (יום ה') אחרי ספירת 95 אחוז מהקולות. דני דיין ישובץ רק במקום ה-21, רונן שובל שזכה לתמיכה רבה במפלגה יוצב רק במקום ה-16, והרב אביחי רונצקי 13. האישה הבאה ברשימה אחרי שקד תהיה ח"כ שולי מועלם, שניצבת במקום השמיני.

   

ח"כ שקד, אתמול. הישג (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ שקד, אתמול. הישג(צילום: גיל יוחנן)
 

התוצאות מראות את הפערים הגדולים בין המתמודדים. שקד זכתה ב-53,812 קולות, בן דהן מעט אחריה עם 52,579 קולות, ואחריו סלומינסקי עם כ-38 אלף קולות. עוד ברשימה: אורי אורבך קיבל 36,888 קולות, שולי מועלם עם 27,524 קולות, הרב אביחי רונצקי עם 24,283, רונן שובל עם 22,937, ודני דיין עם 17,677. יש לציין שהמיקומים עוד עשויים להשתנות, בהתאם לשריונים ששמורים ליו"ר בנט. 

השר בנט וח"כ מועלם. שודרגה (צילום: גור דותן) (צילום: גור דותן)
השר בנט וח"כ מועלם. שודרגה(צילום: גור דותן)

רונן שובל (במרכז). גבולי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
רונן שובל (במרכז). גבולי(צילום: גיל יוחנן)
 

 

שקד בת ה-38 דורגה בבחירות הקודמות בשנת 2012 במקום השלישי, אך נדחקה לחמישי לאחר האיחוד עם "תקומה" של אריאל. היא שימשה בכנסת כיו"ר השדולה למען יונתן פולארד, השדולה החקלאית, השדולה למען ניצולי השואה ועוד. היא אף עמדה בראש הוועדה לשוויון בנטל, שהכינה את החוק לגיוסם של חרדים ושילובם בשוק העבודה. לאחר קשיים רבים עבר החוק. ח"כ שקד

 גם הובילה לחקיקת חוק שחרור המחבלים, שגולת הכותרת שלו היא מניעת שחרור רוצחים במסגרת עסקאות או מחוות במהלך משא ומתן. חוק נוסף שקידמה ועורר סערה היה חוק הלאום, שניסה לעגן את מעמדה של מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי ומדינה יהודית ודמוקרטית.

 

איילת שקד, המנצחת הגדולה, אמרה ל-ynet: "הבית היהודי בחרה רשימה מגוונת, ציונית ולאומית, שמייצגת את כל עם ישראל. זה מראה הבעת אמון אדירה על העבודה שלי כיו"ר הסיעה בשנתיים האחרונות, וזו אחריות גדולה מאוד, ואני מקווה שאעמוד במשימה. אני כרגע לא עוסקת בשאלה אם אני אהיה שרה. יש לגבש קודם ממשלה לאומית, להרכיב קואליציה ורק אחר כך לחלק תיקים. מה שמעניין אותי זה הנושא הכלכלי-חברתי".

 

סגן השר לשירותי דת הרב אלי בן דהן בירך על התוצאות: "אני מודה לבוחרים שהביעו את אמונם בי ובעשייתי. ויתרתי על שריון ואני שמח שציבור הבוחרים העריך את פועלי ונתן בי את אמונו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
איילת שקד, הבוקר
צילום: ירון ברנר
מומלצים