שתף קטע נבחר

מול מצלמה: סעודיה ערפה ראש אישה בפומבי

היא מגנה את דאעש ואיראן, אבל תראו מה עושה סעודיה: באמצע הרחוב, לעיני כול, בשלוש מכות סכין וללא משככי כאבים, ערפה המשטרה ראש אישה

סעודיה היא אולי אחת מבנות בריתה החשובות ביותר של ארה"ב, ולפני שנה וחצי נבחרה אפילו לחברה - לא תאמינו - במועצת זכויות האדם של האו"ם, אבל גם תוך כדי המלחמה באיראן ובדאעש, אסור לשכוח שהיא עצמה אחראית למעשים אכזריים ביותר, מסוג המעשים שהיא עצמה מגנה.

 

עוד חדשות בעולם :

 

כלי תקשורת ערביים דיווחו אתמול (ה') כי הממלכה הסעודית קיימה השבוע בעיר מכה הוצאה להורג בפומבי, שבמהלכה נערף לעיני כול ראשה של לילה בנת עבד אל-מוטליב בסים, אזרחית מיאנמר החיה בסעודיה. הוא הוצאה להורג בגין עינויה ורציחתה לכאורה של בתה החורגת בת השבע.

עריפת הראש באמצע הרחוב ()
עריפת הראש באמצע הרחוב

לפי הדיווחים, שלוו גם בתמונה מאירוע העריפה עצמו, ההוצאה להורג נעשתה באמצעות חרב ביום שני השבוע. אתר MEE מדווח כי לפי העדויות בסים נגררה ברחוב, רותקה לרצפה על-ידי ארבעה שוטרים, וצעקה: "לא רצחתי, לא רצחתי". היא נשמעה גם צורחת כשהחרב החלה להכות בבשרה. ההוצאה להורג הושלמה בשלוש מכות סכין, ללא משכך כאבים.

 

משרד הפנים הסעודי מסר בתגובה כי ההוצאה להורג בוצעה כדי להגן על הביטחון, וכי מדובר ביישום רצונו של אללה נגד אלה התוקפים חפים מפשע ושופכים את דמם.

 

רק השבוע הוציאה סעודיה לפועל עונש חמור - הלקאה בפומבי - נגד פעיל זכויות האדם הסעודי והבלוגר ראיף בדאווי. בדאווי בן ה-30, מייסד "הרשת הליברלית הסעודית", הורשע במאי 2014 ב"העלבת האיסלאם" לאחר שמתח ביקורת חריפה על משטרת הדת הידועה לשמצה

בממלכה השמרנית. הוא נעצר על ידי השלטונות ב-2012.

 

בימים האחרונים הועלו לרשת סרטונים המתעדים את התקהלות ההמונים, בהם ילדים, סביב הפעיל הסעודי לצפייה ב-50 המלקות הראשונות שקיבל בדאווי מאחד אנשי הביטחון הסעודיים. כשאיש הביטחון הסעודי סיים את מלאכת ההלקאה בחלקו התחתון של גופו, צעק הקהל בהתלהבות "אללה אכבר" ומחא כפיים.


פורסם לראשונה 15/01/2015 23:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההוצאה להורג במכה. "לא רצחתי"
מומלצים