שתף קטע נבחר

לא מונה לפיקוד מרכז: האלוף תיבון פורש

אלוף נועם תיבון, מפקד הגיס הצפוני, ראה עצמו כמועמד להחליף את ניצן אלון. גנץ יבקש ממנו להשלים את חקירת אירועי "צוק איתן"

האלוף הפורש: מפקד הגיס הצפוני של צה"ל, אלוף נועם תיבון, החליט היום (א') לפרוש מהצבא. ברקע ההחלטה שלא למנותו לאלוף פיקוד המרכז.

 

עוד בחדשות:

"מסוק ישראלי ירה טילים על חוליה בגבול סוריה"

קמפיין ש"ס: דואגים לאנשים השקופים

 

אלוף תיבון ידוע כמי שהעדיף קו התקפי יותר בפעילות של צה"ל ודרש להקטין את המפקדות, מה שנתפש כביקורת על הקו שהיה מקובל על הרמטכ"ל המסיים את תפקידו, רב-אלוף בני גנץ, ועל מי שנקבע כיורשו, אלוף גדי איזנקוט, שהיה סגנו של גנץ עד לאחרונה ושותפו לעיצוב המערכה ב"צוק איתן".

 

אלוף תיבון ראה את עצמו כמועמד טבעי למחליפו של מפקד פיקוד מרכז המכהן, אלוף ניצן אלון (שימונה לראש אגף המבצעים במצה הכללי), מכיוון שמילא מגוון תפקידים בפיקוד המרחבי: מפקד חטיבת עציון, מפקד חטיבת יהודה ומפקד אוגדת יהודה ושומרון. ואולם גנץ ואיזנקוט העדיפו את רוני נומה.

 

אלוף תיבון מתכוון לפשוט את מדיו בהקדם האפשרי ולהתחיל בקריירה אזרחית. הרמטכ"ל גנץ הטיל על אלוף תיבון בעימות האחרון ברצועה לחקור תלונות על התנהגות או התנהלות לא תקינה של חיילי צה"ל בעת הלחימה. תיבון וצוותו חקרו יותר מ-410 תלונות, ורק פחות מ-20 מהן הועברו לפרקליטות הצבאית להמשך טיפול ואם יהיה צורך גם לחקירת מצ"ח.

 

תיבון עדיין עוסק בחקירת התלונות האלה, ופרישתו המיידית מהצבא תשבש את התהליך שחשוב מאוד להדיפת התלונות הבינלאומיות על פשעי מלחמה כביכול שביצעו חיילי צה"ל. ייתכן מאוד

שהרמטכ"ל גנץ, שפורש בחודש הבא, יבקש מאלוף תיבון להשלים את החקירה שהוא מבצע ורק אז לפשוט את מדיו.

 

תיבון נולד ב-1962. בשנים 1989-1981 הוא שירת בסיירת מובחרת בתפקידי קצונה עד רמת מפקד פלוגה. ב-1989 הוא שירת כסגן מפקד גדוד בחטיבת הצנחנים וב-1993 התמנה למג"ד בחטיבת הצנחנים. ב-1995 הוא מונה לסגן מפקד החטיבה.

 

בשנים 1999-1998 פיקד על חטמ"ר "עציון" ולאחר מכן פיקד עד שנת 2001 על החטיבה המרחבית "יהודה". ב-2002 הוא מונה למפקד חטיבת הנח"ל. בשנים 2006-2004 שירת כראש חטיבת כוח האדם במפקדת זרוע היבשה, וב-2007 מונה למפקד אוגדת יהודה ושומרון. בתפקידו הקודם בצה"ל פיקד על המכללה הבין-זרועית לפיקוד ומטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אלוף תיבון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים