שתף קטע נבחר

ג'יהאד מורנייה: בנו של רב המחבלים שחוסל בדמשק

על-פי חיזבאללה, בין ההרוגים בתקיפה המיוחסת לצה"ל ליד קוניטרה נהרג גם בנו של עימאד מורנייה. הוא מונה לפני 3 חודשים למפקד כוחות חיזבאללה בגולן והיה מקורב לנסראללה ולמשמרות המהפכה. "נשבענו שלא להניח את הרובים עד שיושג הניצחון", אמר בעבר

המשיך את דרכו של אביו וסיים באותה דרך: ג'יהאד מורנייה, בנו של עימאד מורנייה - קצין המבצעים הבכיר של חיזבאללה שחוסל בפברואר 2008, מונה רק באוקטובר האחרון למפקד גזרת הגולן הסורי בחיזבאללה. היום (א') הוא חוסל בתקיפה, המיוחסת לישראל, בגולן הסורי יחד עם עוד כמה אנשי חיזבאללה.

 

ג'יהאד מורנייה על רקע תמונת אביו ()
ג'יהאד מורנייה על רקע תמונת אביו

עם סולימאני, מפקד במשמרות המהפכה ()
עם סולימאני, מפקד במשמרות המהפכה

 

מורנייה הבן, בשנות ה-20 לחייו, היה מקורב למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ולמשמרות המהפכה וקרוב משפחה של מוסטפא בדר א-דין. ג'יהאד מורנייה היה מעין ממשיך דרכו של אביו וקרא בעבר: "נשבענו שלא להניח את הרובים עד שיושג הניצחון".

 

מאז מות אביו הופיע ג'יהאד באירועים שקיים חיזבאללה לזכרו ואף נשא דברים. ב-2013 הוא נצפה יחד עם מפקד "כוח קודס" במשמרות המהפכה, קאסם סולימאני, בביקור באיראן שקיים כדי להביע את תנחומיו על מות אמו של סולימאני.

 

דודו של ג'יהאד מורנייה, שנושא שם זהה לאחיינו, מת בגיל צעיר ונחשב במשפחה כשהיד. גם אחיו של מורנייה האב נהרג בנסיבות לא ידועות. אמו של השלושה אמרה בטרם הובא בנה עימאד לקבורה: "הלוואי שהיו לי עוד בנים כדי שימשיכו את דרכך".

 

"ג'יהאד נהרג בגיל 18, רווק וללא ילדים, ואילו פואד הותיר אחריו שלושה ילדים", סיפרה האם. "גם עימאד הוא אב לשלושה ילדים, שני בנים ובת".

 

אביו של ג'יהאד, עימאד מורנייה, חוסל עת שירת כקצין המבצעים של חיזבאללה בדמשק ב-12 בפברואר 2008. במשך שנים ניהל המוסד מצוד אחריו.

 עד לחיסולו הוא נחשב למבוקש מספר 2 בעולם אחרי אוסמה בן-לאדן. פעם אחר פעם הוא צץ במקומות שונים בעולם וזמן קצר אחר כך נעלמו עקבותיו.

 

ארה"ב הציבה פרס של 25 מיליון דולר על ראשו של הארכי-מחבל, שידיו מגואלות בדמם של יותר מ-400 בני אדם. הוא האיש שעמד מאחורי פיגועים בישראל בתקופות שונות, כמו גם מאחורי הפיגוע בשגרירות האמריקנית בביירות בתחילת שנות ה-80, הפיגוע בבסיס המארינס בלבנון שבו נהרגו 241 בני אדם, וחטיפת מטוס TWA.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים