שתף קטע נבחר

הרוג ועשרות פצועים בעימותים עם המשטרה בהלווייה ברהט

מהומות פרצו בהלוויית הצעיר שנהרג בשבוע שעבר בשכונת מגוריו. משתתפים מחו על ירי המשטרה שהוביל למותו. ניידת שהגיעה לבית הקברות הותקפה באבנים, ותגבורת הוזמנה לחלץ את הכוח. שוטר אחד נפצע בינוני

עימותים קשים בהלוויית סאמי אל-ג'אהר ברהט: אדם אחד נהרג ו-22 נפצעו אמש (יום א'), אחד מהם באורח קשה, בהתפרעות בהלווייתו של הצעיר שנהרג ביום רביעי שעבר בעימות עם שוטרים בשכונת מגוריו ובפשיטה על תחנת סמים. במהומות ליד בית הקברות נפגעו גם שני שוטרים, אחד באורח בינוני והשני באורח קל. נבדק ממה מת האיש, בשנות ה-40, בין היתר האם מת מאירוע לבבי. במח"ש יבדקו את נסיבות האירוע.

  

לפני ההלוויה, היום ברהט (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
לפני ההלוויה, היום ברהט(צילום: רועי עידן)

במהלך ההלוויה, שאליה הגיעו אלפי משתתפים, נכנסה לאזור בית הקברות ניידת משטרה ומייד ספגה מטר של אבנים וסלעים. השוטרים בניידת חולצו על ידי עמיתיהם שהוזעקו למקום, והשתמשו בגז מדמיע על מנת להשתלט על המתפרעים. הפצועים פונו על ידי מד"א לבית החולים סורוקה, שם נקבע מותו של אחד מהם, שמצבו הוגדר אנוש אחרי שסבל מאירוע לבבי.

 

פצוע נוסף מוגדר קשה לאחר שנפגע מירי בפלג גופו העליון. פצוע בינוני סובל מפגיעה בגפיים ו-20 במצב קל מפגיעות אבנים וחפצים שייודו ושאיפת עשן. כמה מהפצועים טענו שהמשטרה עשתה שימוש גם בכדורי גומי.

 

לאחר אירועי ההלוויה אמרו במשטרה: "במדינה דמוקרטית, שהחוק והסדר הם בבסיס קיומה, לא ייתכן שתושבים יתקפו אנשי חוק שבאו לבצע את משימתם. יש כאן קריאת תיגר על שלטון החוק. אנו מצפים מהמנהיגים במגזר למנוע הידרדרות נוספת ולפעול לריסון המתפרעים.

לא נאפשר פגיעה בשוטרים ונפעל בנחרצות כנגד פורעי החוק".

 

אל-ג'אהר נהרג ביום רביעי שעבר מירי במהלך פעילות משטרתית נגד תחנת סמים מקומית בשכונה שבה הוא מתגורר. מח"ש חוקרת את נסיבות האירוע. האירוע התרחש כשתושבי השכונה החלו ליידות אבנים לעבר השוטרים שעצרו שני חשודים בסחר בסמים, ואלה הגיבו בירי באוויר. גורמי משטרה אמרו כי "כמעט ביצעו בשוטרים לינץ'".

 

חאלד אל-ג'אהר, אביו של סאמי, סיפר על הערב שבו נהרג בנו: "ישבתי בבית שלי, שמעתי צעקות וראיתי שני אנשים על הרצפה שאזקו אותם. הרביצו להם. הבן שלי עמד לידי והתלונן על גז מדמיע בעיניים. ואז הוא אמר לי הרגו אותי אבא, והרים את החולצה. הם ירו בבן שלי בלי שום הצדקה. אף אחד לא סיכן אותם. אזקו אותי ונתנו לי מכות רצח. שברו לי את היד. מנסים לטייח את הסיפור במקום לתפוס את השוטרים שרצחו אותו. אני דורש צדק. אנחנו לא רוצים אלימות".


פורסם לראשונה 18/01/2015 22:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
הלווייתו של סאמי אל-ג'אהר אמש
צילום: רועי עידן
ההרוג סאי אל-ג'אהר
מומלצים