שתף קטע נבחר

ליברמן הציג רשימה: אורלי לוי ולנדבר בשלישייה

יו"ר ישראל ביתנו הציב שתי נשים בשלישייה הראשונה שלו. ראש עיריית צפת אילן שוחט במקום הרביעי ושרון גל חמישי. "מתנצל בפני אלה שרצו להיות ברשימה והפעם הזאת זה לא היה אפשרי", אמר

אחרי הפרידה מחברי כנסת של המפלגה בכהונה היוצאת, ועל רקע פרשת השחיתות שאופפת את ישראל ביתנו, מציג הערב (ב') היו"ר אביגדור ליברמן את רשימת המפלגה לכנסת ה-20, לקראת בחירות 2015. אורלי לוי אבקסיס, כפי שכבר פורסם, דורגה במקום השני ברשימתו. אחריה דורגה הח"כית סופה לנדבר.

 

מקום 4: ראש עיריית צפת, אילן שוחט

מקום 5: העיתונאי לשעבר שרון גל

מקום 6: ח"כ חאמד עאמר

מקום 7: יו"ר הסיעה ח"כ רוברט אילטוב

מקום 8: מנהל המטה של ישראל ביתנו, עודד פורר (לשעבר מנכ"ל משרד הקליטה)

מקום 9: יוליה מלינובסקי (חברת מועצת העיר חולון)

מקום 10: יו"ר אגודת הסטודנטים באריאל, שירה מסטריאל

מקום 11: אלכס מילר

מקום 12: ליאון לטינצקי

מקום 13: ארקדי פומרנץ

מקום 14: ד"ר שמעון אוחיון

מקום 15: שאדי חלול 

מקום 16: משה (מוץ (מטלון)

 

הח"כים המכהנים אוחיון, מילר ולטינצקי נדחקו אל מחוץ לעשירייה הראשונה, ועל פי הסקרים לא נמצאים במקום ריאלי.

קמפיין ישראל ביתנו: חנין לג'נין ()
קמפיין ישראל ביתנו: חנין לג'נין

"אין ספק שהפעם ההתלבטויות היו קשות יותר מפעמים קודמות. ניגשו 65 איש, כל אחד ראוי להיות במקומות הראשונים והיה לא פשוט לבנות את הקונספט שישקף את רבדי החברה הישראלית, הפסיפס הישראלי. לתת ביטוי לאנשים שעבדו איתנו ברגעים שהם אתגר אחד גדול", אמר ליברמן בפתיחת דבריו. ליברמן התנצל בפני "אלה שרצו להיות ברשימה והפעם הזאת זה לא היה אפשרי". הוא התגאה בכך שמדובר ברשימה צעירה, שהגיל הממוצע בה 44.3 שנים.

 

 

על השיבוץ המפתיע של שוחט אמר לברמן: "כשאנחנו מדברים על דאגה לפריפריה ונושאים חברתיים, יש אחד שבאמת יודע. אולי יום אחד יספר את סיפורו על הדרך שלו לפוליטיקה". על עאמר אמר ליברמן: "נציג הדרוזים שהפך משפחה קרובה. הוא מלווה אותי קרוב משנת 99' ואולי יהפוך גם לשר משמעותי. הגיע הזמן".

 

בשבועות האחרונים עזבו/הועזבו השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', שר החקלאות יאיר שמיר, סגנית השר פאינה קירשנבאום, וכן עוזי לנדאו ודוד רותם. בשבוע שעבר פתח ליברמן את קמפיין הבחירות שלו עם הסיסמה: "תכלס ליברמן", וסיסמת המשנה: "אריאל לישראל, אום אל-פחם לפלסטין".

 

ליברמן הסביר את השינויים ברשימה וציין: "חצי מהרשימה המתגבשת תהיה אנשים חדשים. היא תתבסס על כאלה שצמחו בתוך המפלגה. ברור שהרשימה תהיה צעירה מאוד, במיוחד העשירייה הראשונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אביגדור ליברמן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים