שתף קטע נבחר

קלפי אחר קלפי, תיקון אחר תיקון: כך נראה הכאוס במפלגת השלטון

באשקלון נוספו לחוטובלי 30 קולות, בבאר שבע הוחסרו לדיכטר 100, בהרצליה נוספו 47 לדיכטר ו-19 לחוטובלי. החלטת ועדת הבחירות מראה את עומק הכשלים בפריימריז של הליכוד, שנחשפו לראשונה ב-ynet. דיכטר מערער

הערעור התקבל, ח"כ ציפי חוטובלי עלתה למקום ה-20 על חשבון אבי דיכטר, אבל זה בהחלט לא סוף הפרשה: דיכטר ערער לבית הדין העליון של הליכוד בעקבות השינוי בתוצאות, לאחר האי סדרים בפריימריז שנחשפו ב-ynet, וההחלטה של ועדת הבחירות מצביעה על עומק הכשלים בספירת התוצאות בבחירות המקדימות.

 

דיכטר כבר הבהיר כי אינו מוותר במאבק, ולאחר שהורד למקום ה-26 אמר: "מחר בית הדין העליון של הליכוד ידון בבקשה לעיין במסמכי הקלפיות שבהן קיים חשש כבד לאי סדרים ותוצאות לא אמיתיות, לאחר שבקשה שכזו לא כובדה על ידי ועדת הבחירות.

 

הליכוד. כאוס בקלפיות  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הליכוד. כאוס בקלפיות (צילום: מוטי קמחי)

חוטובלי במקום ה-20 ()
חוטובלי במקום ה-20

דיכטר מלין על התהליך ()
דיכטר מלין על התהליך

קלפי שלא נספרה  ()
קלפי שלא נספרה
 

"לדוגמה - עד היום לא ניתנה לנציגינו גישה למסמכי 'הקלפי המסתורית' שנמצאה בירושלים, ארבעה ימים לאחר הפריימריז, והכילה מעטפות כפולות של מתפקדי יהודה ושומרון. מדובר בקלפי שסגרה פער של 629 קולות בבת אחת".

 

אותה "קלפי מסתורית" אינה היחידה שדיכטר מלין על השינוי בתוצאותיה, והחלטת ועדת הבחירות חושפת מי האחרות - ומראה כי אם השינוי בתוצאות כה גדול כשמדובר בשני מתמודדים בלבד, גם אחרים עשויים להעלות טענות דומות. גם דיכטר הבהיר כי "מאחר והפרש הקולות כה קטן, הרי שכל נתון חדש יכול לשנות את התוצאות".

 

אלו החלטות ועדת הבחירות בנוגע לטיעוני חוטובלי, על פי הקלפיות:

אשקלון: הקלפי נפתחה כדי להוציא את דפי הסיכום ולאחר הבדיקה הסתבר שבסכימה בקלפי 802 לא נלקח בחשבון מספר הקולות מעמוד הראשון שעמד על 30 קולות לפיכך נוספו לחוטובלי בקלפי זו כדרישתה 30 קולות.

 

אופקים: לא נמצאה כל טעות. והתוצאות המוקלדות הינן נכונות.

 

ראשון לציון: "חזרנו ובדקנו את הסיכומים ומצאנו שאין ממש בטיעונה של חוטובלי לגריעת קולות מדיכטר ולכן אנו דוחים את בקשתה להוסיף לזכותה 21 קולות".

 

באר שבע: נרשמו בדפי הסכימה לזכות דיכטר בטעות 774, בעוד שהסכימה נותנת 674. על כן הוחסרו מדיכטר 100 קולות.

 

מועצה אזורית גולן, קצרין: "בדקנו את טיעוני חוטובלי ומצאנו כי יש להוסיף לזכותה תוספת בשל 24 קולות ולדיכטר תוספת של 7 קולות".

 

רמלה: התקיימה סכימה נוספת ונמצא כי יש להוסיף לחוטובלי כבקשתה 24 קולות.

 

נתיבות: לאחר בדיקה נוספת של טפסי הספירה המסכמים של האתר בנתיבות נתקבלו תוצאות אלו - הוספה של 10 קולות לחוטובלי והפחתה של 10 קולות לדיכטר.

 

אלו החלטות ועדת הבחירות בנוגע לטיעוני דיכטר:

ירכא: מאתר הבחירות בירכא התקבלו דפי הסכימה של שתי קלפיות מתוך שלוש. הוועדה הניחה ששתי הקלפיות כוללות את כל הקולות וכי הפתקים של הקלפי החסרה הוכנסו בטעות לאחד משתי הקלפיות. בבדיקה שנערכה על ידי פתיחת הקולות נספרו פתקי ההצבעה ונמצאו 186 קולות עבור דיכטר. מאחר ובמקום היו 414 מצביעים היה ברור לוועדה שהמספר 187 לא משקף נכונה את כלל הקולות שקיבל דיכטר.

 

"פנינו אל נאמן ועדת הבחירות והוא המציא לנו צילומים של שלושה דפי סכימה", נכתב בהחלטה. "שני דפים משקפים 187 ומכאן נובע שלא כפי שהנחנו - הפתקים בקלפי השלישית לא הוכנסו לאחת משתי הקלפיות. כאשר סיכמנו את הגפרורים של דפי הסכימה מצאנו שדיכטר קיבל לא 187 קולות, אלא 241 קולות. ומכאן שיש להוסיף למאזנו של דיכטר 54 קולות. נוכח זאת שהייתה בידינו האפשרות להסתמך על דפי הסכימה האותנטיים אנו מעדיפים הסתמכות עליהם מאשר על התצהיר שביקש דיכטר".

 

אשדוד: הועדה חזרה ובדקה את החומר ומצאה שאכן נכונה הטענה של מר דיכטר כי יש להפחית 100 קולות מחוטובלי, אך מאידך נמצא כי יש להפחית גם מדיכטר 36 קולות.

 

באר שבע: נדחה טיעונו של דיכטר שיש לבטל את הפחתת 100 הקולות שנרשמו בטעות לזכותו.

 

חצור הגלילית: נדחתה בקשתו של דיכטר להסתמך על תצהירים של שני חברי קלפי אותם צירף לערעורו, מהם עולה כי הוא זכה ב-102 קולות במקום 54 קולות שרשומים בדפי הסכימה.

 

הרצליה: דיכטר ביקש בערעורו להסתמך על תצהיר של משקיף מטעם יו"ר התנועה שנכח באתר בעת הספירה, שבו נאמר שהוא זכה ב-200 קולות. הוועדה כתבה: "לפי הרישומים שלנו הוא זכה ב-153 קולות בלבד, לכן ביקש שנוסיף למאזנו 47 קולות. אנו בדקנו שוב את החומר לגבי הקלפי בהרצליה על פי מספר הגפרורים שקיבל כל מועמד ומצאנו שדיכטר קיבל 211 קולות וחוטובלי 162, מכאן שיש להוסיף למאזנו של מר דיכטר 47 קולות כדרישתו אך יש להוסיף גם לגב' חוטובלי 19 קולות שכן היא קיבלה 162 קולות ולא 143 קולות".

 

כיסרא: "נכונה טענת דיכטר שיש לרשום לזכותו במקום 191 קולות תוספת של 3 קולות (במקום 191- 194 קולות). 

 

נתיבות: "אין לקבל את טענתו של דיכטר שיש לגרוע ממאזנה של חוטבלי שמונה קולות, שכן בדף סכימה אחד אכן קיבלה 0 קולות אך בדף שני קיבלה 8 קולות".

 

אריאל: הקלפיות באריאל נפתחו ולגבי הקלפיות הממוחשבות נמצא כי יש להוסיף לחוטובלי 63 קולות. לדיכטר נוספו 18 קולות. "לגבי טיעוני דיכטר נמצא כי נתוני ההצבעה, שאותם הציג בערעורו השני, אינם מדויקים - שכן על פי רישומי המחשבים שבאתר באריאל הצביעו 731", נכתב בהחלטה.

 

בסיכומו של דבר, נכתב כך: "אשר על כן, התוצאה הסופית בשני הערעורים היא זו - עד לנתונים של הקלפי של אריאל לדיכטר היה יתרון של 13 קולות. בקלפי של אריאל, לאחר שהוספנו 63 קולות לחוטובלי ו-18 קולות לדיכטר, נמצא כי יש להוסיף לחוטובלי 45 קולות ולאחר ניכוי 13 הקולות שעמדו לזכות דיכטר התוצאה הסופית היא שלחוטובלי 32 קולות יתר על הקולות שקיבל ר דיכטר - ולכן היא זאת שצריכה להיות ממוקמת במקום ה-20". זה, כאמור, ממש לא הסוף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, חיים צח
חוטובלי ודיכטר
צילום: מוטי קמחי, חיים צח
מומלצים