שתף קטע נבחר

לראשונה: כוח מערבי בקרב קרקע מול דאעש

משרד ההגנה של קנדה: צבאנו מנהל קרבות עם ארגון הטרור על אדמת עיראק - הפעם הראשונה שבה כוח מערבי משתתף בלחימה על הקרקע נגד דאעש

חילופי אש ראשונים על הקרקע בין כוח מערבי לבין ארגון הטרור הסוני: משרד ההגנה של קנדה הודיע היום (יום ב') שכוחות מיוחדים של צבא המדינה מנהלים קרבות קרקע בעיראק מול ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש).

 

דאעש הכפיל את שטחו: שליש סוריה בידיו

 

עוד חדשות בעולם :

בחלוק לבן וססטוסקופ: בן 17 התחזה לרופא

אלמנת הרוג הפיגוע לכלא: גנבה כסף מבנה

הבלתי משוחד. התובע שרדף צדק ושילם בחייו

איראן לכדורגלנים: סלפי עם אוהדות? תיענשו

 

בחודש דצמבר 2014 סיפרו עדי ראייה שכוחות אמריקניים בלמו חמושים מדאעש במחוז אל-אנבאר במערב עיראק. אלא שלדיווח זה לא היה אישור רשמי ולכן ההודעה הקנדית משמעותה שזו הפעם הראשונה שכוח מערבי משתתף בלחימת קרקע.

 

ארצות הברית מובילה זה כמה חודשים את הקואליציה הבינלאומית נגד ארגון הטרור הסוני. בדומה לצרפת, גם קנדה שלחה לעיראק מטוסי קרב וכוחות מיוחדים וטענה שחייליהם הוצבו במדינה הערבית כדי לאמן את הכוחות העיראקיים והכורדיים.

 

"הכוחות שלי השלימו תכנון תרגיל ביחד עם מנהיגים בכירים עיראקים כמה קילומטרים מקווי החזית", סיפר תת-אלוף מייקל רולו מצבא קנדה. "כשהם נעו קדימה לאשר את התוכנית בקווי החזית ולהמחיש את מה שראו על המפה, הם נקלעו מיד לאש מרגמות ומקלעים", הוא סיפר.

 

העיתון הבריטי "דיילי מייל" דיווח אמש כי דאעש כמעט והכפיל את האזור שנמצא בשליטתו בסוריה, למרות מאות התקיפות האוויריות שבוצעו נגדו בחודשים האחרונים מצד כוחות הקואליציה בראשות ארצות הברית.

 

ארגון "הקואליציה למען סוריה דמוקרטית" (CDS) הכין מפה המראה את גודל השטח שנפל לידי דאעש בסוריה מאז אוגוסט האחרון, ונראה כי שליש מהמדינה הערבית נמצא בשליטתו ושהוא שולט על עוד מיליון בני אדם לפחות.

 

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי יגיע ביום חמישי ללונדון כדי לעמוד בראש ישיבת הקואליציה הבינלאומית נגד דאעש. קרי יוביל את הישיבה יחד עם עמיתו הבריטי פיליפ המונד. 20 שרי חוץ, בהם ממדינות ערב, ישתתפו בישיבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים