שתף קטע נבחר

מרצ בחרה: גילאון שני, 3 נשים בחמישייה

אילן גילאון ניצח בפריימריז וישובץ אחרי היו"ר גלאון. אחריו חברי הכנסת המכהנים - עיסאווי פריג', מיכל רוזין ותמר זנדברג. במקום השישי - מוסי רז, שכיהן גם הוא כח"כ בעבר. פנים חדשות ראשונות רק במקום השביעי

עם נשים רבות בצמרת, וכמעט בלי הפתעות ופנים חדשות: בתום יום פריימריז מוצלח, שבו נרשמו 96 אחוזי השתתפות, בחרה אתמול (יום ב') מרצ את רשימתה לכנסת ה-20, לקראת בחירות 2015. אילן גילאון ניצח בבחירות המקדימות וישובץ במקום השני, אחרי היו"ר, זהבה גלאון, שהתקבלה בקריאות "זהבה גלאון, שרת הביטחון". במקום השלישי, ושני בפריימריז, דורג ח"כ עיסאווי פריג'.

 

מיכל רוזין ותמר זנדברג, ח"כיות מכהנות, דורגו אחריו והשלימו שלוש נשים בחמישייה הראשונה. במקום השישי ישובץ הח"כ לשעבר מוסי רז ורק במקום השביעי פנים חדשות - חברת מועצת העיר תל אביב, עו"ד גבי לסקי. אחריה - אבי דבוש, ח"כ לשעבר אבשלום וילן ואורי זכי, בן זוגה של זנדברג, שסוגר את העשירייה הראשונה. 

 

 

 

הצמד גלאון וגילאון. אמש בגני התערוכה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הצמד גלאון וגילאון. אמש בגני התערוכה(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

עם ההכרזה על דירוג המועמדים אמרה היו"ר גלאון: "יש לנו מרצ נהדרת. זו הרשימה הכי טובה בכנסת. כל העשרה האלה יהיו בכנסת הבאה ואנחנו ביחד נשנה את מדינת ישראל". עוד הוסיפה: "מעולם לא שיקרנו, מעולם לא בגדנו, מעולם לא סטינו מהדרך ואתם יודעים היטב שנעשה את העבודה בדיוק כמו שאנחנו אומרים. בגלל זה מרצ צריכה להיות גדולה ומשמעותית".

 

היא פנתה למצביעים פוטנציאליים: "עשרה מנדטים ירחיקו את ליברמן מהשלטון, את המתנחלים מהכסף והתקציב. עשרה מנדטים זה לצדק חברתי, מיגור העוני, נישואים חברתיים, חינוך לדמוקרטיה. אם מרצ לא תהיה גדולה, להרצוג לא תהיה ברירה אלא לזלוג ימינה. אם אתם רוצים מהפך ואתם רוצים את הרצוג ראש ממשלה תצביעו למרצ".

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

ח"כ אילן גילאון הודה למתפקדים ולחברי ועידת מרצ על בחירתו למקום הראשון ברשימה. "אנחנו יוצאים למסע להחזיר את המדינה לאזרחיה ולהפיח תקווה במקום שבו יש כל כך הרבה ייאוש. ביחד עם מרצ נביא למהפך ב-17 במרס. אותנו אתם מכירים מקודם, מרצ היא המפלגה הכי אדומה מבחינה חברתית, הכי ירוקה מבחינה סביבתית, הכי אפורה מבחינת חריצותה והכי נקייה מבחינת ניקיון כפיה. מול מפלגות טרנד ניצבת מרצ כאש תמיד".

 

בהצבעה לקחו חלק 966 מתוך 1010 חברי ועידת המפלגה בעלי זכות הצבעה בפריימריז. לקראת הבחירות הללו עלה מספר המתפקדים למרצ מ-5,000 (לפני בחירות 2013) ל-16,100 השנה.

בפריימריז לקחו חלק 23 מועמדים.

 

הרכב המועמדים כולל שמונה נשים, פעילים חברתיים ממגוון תחומים ונציגים לקיבוצים, למושבים ולפריפריה. רשימת המפלגה כוללת שריון לנשים במקומות 4, 6 ו-9, בנוסף ליו"ר המפלגה גלאון.

 

הססמה שמובילה את הקמפיין של המפלגה היא "מהפך עם מרצ". גלאון אמרה: "בבחירות האלה יהיה קרב גדול בין גושים. אני מעריכה שמרצ תקבל עשרה מנדטים ואז יהיה מהפך, כי אנחנו נמליץ על הרצוג כמועמד להרכבת הממשלה. זה האתגר שלנו, למקסם את הפעילות לעשרה מנדטים. אנחנו נשמור על הרצוג ונמנע ממשלת אחדות לאומית. אין מהפך בלי מרצ. גוש מרכז-שמאל לא יוכל להתקיים בלי מרצ".


פורסם לראשונה 19/01/2015 23:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מיכל רוזין, זהבה גלאון ותמר זנדברג, אמש בגני התערוכה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים