שתף קטע נבחר

ניצב במשטרה חשוד בקשר פסול עם פקודה

המחלקה לחקירות שוטרים זימנה קצין בכיר במשטרה בחשד שקיים קשר פסול עם פקודה וקיבל החלטות תוך ניגוד עניינים. על פי התכתבות בין השניים, הקצין אמר לשוטרת כי אם "תיצמד אליו" זה יועיל לה בעתיד

ניצב במשטרה זומן היום (ה') לחקירה במחלקה לחקירות שוטרים בחשד שקיים קשר פסול עם פקודה וקיבל החלטות בעניינה תוך ניגוד עניינים. כך נמסר ממשרד המשפטים. הפרשה הזו מצטרפת לשורת מקרים מביכים במשטרת ישראל בשנתיים האחרונות, שהובילו לפרישת בכירים מהשירות בכחולי המדים.

 

מדובר בקצין מוכר, המשמש שכיהן בעבר במספר תפקידים בולטים. החקירה החלה לאחרונה בעקבות מכתב אנונימי שהגיע לידי המחלקה לחקירות שוטרים, ובו טענה ליחסים אסורים בין הקצין לפקודתו. במח"ש פתחו בחקירה שבמסגרתה נגבו עדויות משוטרים בסביבת הקצין. במסגרת החקירה הגיעו במח"ש להתכתבויות בפייסבוק בין הקצין לשוטרת, ולפיהן אם היא תתלווה אליו למשלחת לחו"ל ו"תיצמד אליו" הדבר יועיל לה בעתיד. יש לציין שהשוטרת עצמה לא הגישה תלונה.

  

 (צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח) (צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח)
(צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח)

במשטרה מתקשים להתאושש מפרשה אחת וכבר נוחתת עליהם אחרת. המקרה החמור ביותר הוא זה של מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם, שהואשם בקיום יחסי מין עם שוטרות שהיו כפופות לו. על פי מה שיוחסו, שחם היה זה שדן גם בעתידן המקצועי של השוטרות שאיתן קיים יחסים. הוא פוטר מהמשטרה על ידי השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', לאחר שמפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, המליץ על כך.

 

פרשה מביכה נוספת נקשרה בשמו של מפקד יחידת להב 433, ניצב מנשה ארביב. על פי טענה של הרב יאשיהו פינטו, הוא העניק טובות הנאה לארביב בעת שזה היה בארצות הברית. מנשה הכחיש את המיוחס לו, אך לקח חופשה מהמשטרה שלאחריה פרש בטענה כי נגרם לו עינוי דין.

 

במהלך השנה החולפת פרשו גם ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז מרכז, שצולם במסיבה שערך עו"ד רונאל פישר, שנטען כלפיו כי שיחד שוטרים בתמורה לסגירת תיקים של לקוחותיו. גם מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי, פרש מתפקידו מ"סיבות אישיות" הודיע שלא יתמודד על תפקיד המפכ"ל. מאוחר יותר נטען כי הסיבות לפרישה ייתכן וקשורות לטענה על הטרדה מינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מפכ"ל המשטרה רב ניצב דנינו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים