שתף קטע נבחר

הנסיך אנדרו מכחיש פרשת המין: "מתמקד בעבודה"

שלושה שבועות לאחר התפוצצות הפרשה שמסעירה את הממלכה הבריטית, הנסיך אנדרו התבטא לראשונה בפומבי והכחיש כי שכב עם האישה שטענה שהפכה לשפחת מין. עורכי דינה לארמון המלוכה: שיעיד תחת שבועה

תגובה ראשונה של הנסיך הבריטי שעומד במרכזה של פרשיית המין שמסעירה את הממלכה: הדוכס מיורק, הנסיך אנדרו, הגיב אתמול (ה') לראשונה בפומבי לפרשה, שבה נטען כי ניצל מינית אישה שטענה שהפכה לשפחת מין שלו ושל אישים אחרים.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

עוד חדשות בעולם:

עבדאללה מלך סעודיה הלך לעולמו

עד הקיץ: "מבצע לכיבוש מוסול מידי דאעש"

שר שבדי הציל: "הברחתי נידון למוות במטוס"

 

הנסיך אנדרו הופיע אתמול בפורום הוועידה הכלכלית העולמית שנערכת בדאבוס שבשוויץ ופנה לקהל. "אני יודע שהדבר הראשון שמצפים לשמוע ממני היא התייחסות לפרשה. אני רק יכול לומר שעמדתי זהה לעמדת ההודעות שפרסם ארמון המלוכה, ולפיהן אין לי קשר למעשים. אני רק רוצה להתמקד בעבודה", אמר הנסיך.

 

לפני שלושה שבועות נחשף כי אישה בשם וירג'יניה רוברטס, שהייתה קטינה בעת המעשים, טענה שאולצה לשמש כ"שפחת מין" תחת מרותו של המיליארד ג'פרי אפשטיין. בעיתונים הבריטים דיווחו כי היא קיבלה תשלום בהיקף של עשרות אלפי דולרים עבור עיסויים אירוטיים עבור אפשטיין ושותפיו העסקיים. במהלך התקופה נטען כי רוברטס קיבלה 10,000 דולרים כדי לשכב עם הנסיך.

התמונה המפלילה. הנסיך אנדרו עם רוברטס ב-2001 ()
התמונה המפלילה. הנסיך אנדרו עם רוברטס ב-2001

בצעד נדיר פרסם ארמון המלוכה הבריטי כמה הודעות הכחשה בשמו של הנסיך, עד לתגובתו הפומבית הראשונה אתמול. "הדוכס מיורק לא קיים שום סוג של קשר מיני או מערכת יחסים מינית" עם האישה, נמסר מהארמון. "החשדות שקריות לגמרי וחסרות כל בסיס", נכתב בהודעה.

 

אחד מאנשי העסקים שנכח בפורום הכלכלי בדאבוס ושמע את הנסיך אנדרו אמר כי היה מוזר לשמוע אותו מתייחס לנושא. "זה לא היה המקום הנכון כדי לדבר על נושאים אישיים. זאת לא הסיבה שאנשים הגיעו לכאן והרגשנו לא בנוח", הוא אמר.

 

בתוך כך, עורכי דינה של רוברטס בת ה-31 שיגרו מכתב לארמון באקינגהם בדרישה לאלץ את אנדרו להעיד תחת שבועה על הטענות נגדו. המכתב שנשלח בשבוע שעבר כלל תמונה משנת 2001 שבו נראה אנדרו מחבק את רוברטס שהייתה רק בת 17 באותה שנה.

 

ה"טלגרף" הבריטי דיווח כי עורך הדין ג'ק סקרולה, שמייצג את רוברטס יחד עם שני עורכי דין נוספים, ביקש את הצהרתו של הנסיך אנדרו במועד ובמיקום לפי בקשתו. הוא ציין כי הראיון עמו שבו תילקח עדותו יימשך שעתיים בלבד.

 

עורך הדין הזהיר במכתבו כי הוא מתכנן להגיש מסמכים חדשים לבית המשפט על מערכת היחסים שהייתה בין הנסיך לרוברטס, אך הוא מציע לדחות את הגשתם אם הוא ייענה לבקשה להעיד תחת שבועה. בעיתון הבריטי דיווחו כי במכתב התבקש הנסיך להשיב עד 19 בינואר. מועד זה כבר חלף ולא ברור אם הוא נענה לבקשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים