שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי 4 שנים בכלא: שוחררו בניו של מובארק
  עלא וגמאל, שהורשעו במעילה של 16 מיליון דולר בפרשת "ארמונות הנשיא", סיימו לרצות את עונשם ושוחררו מהכלא המצרי, ערב יום השנה למהפכה. בקרוב: המשפט החוזר

  סוף לארבע שנים בכלא המצרי: שני בניו של נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק שוחררו מהכלא לקראת משפטם החוזר. בביטאון השלטון המצרי, "אל אהראם", דווח כי עלא וגמאל מובארק שוחררו לפנות בוקר (יום ו') מכלאם, לאחר שסיימו לרצות את עונשם. האחים, שבמצרים הוצגו לא פעם כסמלי השחיתות השלטונית של אותה תקופה, הורשעו במעילה של לפחות 16 מיליון דולר, אשר נועדו לתחזוק ארמונות הנשיא.

   

  אתמול קבע בית משפט במצרים כי אין סיבה להחזיק עוד את בניו של מובארק במאסר, כל עוד הם נשארים בתחומי המדינה. זאת, לאחר שהוחלט לקיים משפט חוזר בפרשת "כספי ארמונות הנשיא". נגד השניים עדיין מתנהל משפט נוסף, שבו הם מואשמים בהטעיית הבורסה. בנוסף הם נחקרו גם בפרשת שחיתות אחרת. 

   

  הדיווח בתקשורת המצרית על שחרור האחים

  הדיווח בתקשורת המצרית על שחרור האחים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גמאל מובארק (מימין) ()
  גמאל מובארק (מימין)

  חוסני מובארק מנופף לתומכיו בקהיר (צילום: AP) (צילום: AP)
  חוסני מובארק מנופף לתומכיו בקהיר(צילום: AP)
   

  העיתון אל-חיאת פרסם הבוקר כי הוטלו מגבלות על חופש התנועה של שני הבנים אחרי שחרורם והם התבקשו שלא "להתגרות ברגשותיהם של המצרים שהתקוממו נגד מובארק". בנוסף התבקשו עלא וגמאל שלא להופיע בפומבי יתר על המידה. השניים שוחררו יומיים לפני יום השנה הרביעי למהפכת 25 בינואר.

   

  נוכח ההחלטה על משפט חוזר צפוי גם הנשטא לשעבר להשתחרר מכלאו עורך דינו של מובארק, פריד א-דיב, אמר בשיחה עם אתר האינטרנט של העיתון "אל-אהראם" כי אחרי קבלת הערעור וההחלטה על משפט חוזר, ואחרי שתמה תקופת מעצרו של מובארק לפני כמה שבועות, מרשו יהיה חופשי. אלא שגורם במשרד הפנים המצרי אמר כי על אף שבית המשפט הורה על משפט חוזר, הוא לא קבע כי מובארק ישוחרר.

   

  בתקופה האחרונה נפוצו שמועות ודיווחים במצרים על מצבו הבריאותי הרעוע של מובארק, וייתכן שהיו להם השפעה על החלטות השופטים, אולם אין לכך כל אישור רשמי.  

   

  מובארק נידון בחודש מאי האחרון לשלוש שנות מאסר בגין גניבת עשרות מיליוני דולרים מהתקציב של לשכת הנשיאות המוקצים לארמונות הנשיא, וכן זייף פרוטוקולים רשמיים וגרם נזק מכוון לכספי ציבור. בכסף שלקח ביחד עם שני בניו הם השתמשו לשיפוץ בתיהם הפרטיים. בניו עצמם נידונו לארבע שנות מאסר בפרשת שחיתות זו. באותו משפט טענה התביעה שמובארק חייב את המדינה בסכום של 17 מיליון דולר עבור הוצאותיו האישיות.

   

  בתקופת משפטו הראשון של מובארק בגין הרג 239 מפגינים, אז היו מוחמד מורסי ו"האחים המוסלמים" בשלטון, בציבור המצרי לא ביטאו חיבה רבה לראיס ולאנשי המשטר הישן. אלא שמים רבים זרמו מאז בנהר הנילוס. משטרו של הנשיא מורסי הופל בחודש יולי בהפיכה צבאית והוחלף על ידי מפקד הצבא לשעבר, עבד אל-פתאח א-סיסי, ומאז נרשמה עלייה בתמיכה במובארק ונשמעו לא פעם קולות שקראו להעניק לו חנינה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים