שתף קטע נבחר

הערבים חגגו איחוד: "נהיה גדולים מליברמן"

חברי הרשימה המאוחדת של המפלגות הערביות השיקו את מסע הבחירות בנצרת. טיבי ליהודים: "הצביעו לנו גם אתם". ראש הרשימה איימן עודה: "הימין זה המחנה הלאומי, הרצוג ולבני זה המחנה הציוני - ואנחנו המחנה הדמוקרטי". חנין זועבי: "נהיה המפלגה הרביעית בגודלה, ניאבק בגזענים"

יום אחרי השגת ההסכם ההיסטורי, השיקו בצהריים (יום ו') חברי הרשימה הערבית המשותפת את מסע הבחירות שלהם לכנסת. חברים מכל המפלגות הערביות המשתתפות ברשימה השתתפו במסיבת עיתונאים בנצרת: מחנין זועבי של בל"ד, דרך אחמד טיבי מתע"ל ועד דב חנין ואיימן עודה מחד"ש.

 

מסיבת העיתונאים בנצרת, היום בצהריים ()
מסיבת העיתונאים בנצרת, היום בצהריים

"הרשימה שלנו תהיה הרשימה השלישית בגודלה בכנסת ותהיה חזקה יותר מזו של ליברמן", אמר חבר הכנסת טיבי. "אנחנו קוראים לא רק לציבור הערבי אלא גם ליהודים שמאמינים בדרכנו המשותפת, להצביע לנו. הרשימה שלנו לא בסכנה, הרשימה של ליברמן היא שתהיה

בסכנה".

הרשימה הערבית המאוחדת:

1 - איימן עודה (חד"ש)

2 - מסעוד גנאיים (תנועה אסלאמית)

3 - ד"ר ג'מאל זחאלקה (בל"ד)

4 - ד"ר אחמד טיבי (תע"ל)

5 - עאידה תומא (חד"ש)

6 - עבד אלחכים חאג' יחיא (תנועה אסלאמית)

7- חנין זועבי (בל"ד)

8- דב חנין (חד"ש)

9 - טלב אבו עראר (תנועה אסלאמית)

10 - ד"ר יוסף ג'בארין (חד"ש)

11 - ד"ר באסל גטאס (בל"ד)

12- תע"ל - התנועה האסלאמית (רוטציה)

13- חד"ש - בל"ד (רוטציה)

14 - חד"ש - בל"ד (רוטציה) 

 

איימן עודה מחד"ש, שיעמוד בראש הרשימה, אמר: "הימין נקרא 'המחנה הלאומי', הרצוג ולבני הקימו את 'המחנה הציוני' - ואנחנו הקמנו את המחנה הדמוקרטי. הערבים הם אחוז גדול מהמדינה, ונשים את כל המשקל שלנו בבחירות הבאות כדי שהימין לא יחזור לשלטון. זו תהיה התרומה שלנו. אנחנו מתנגדים לגישה של ערבים נגד יהודים או יהודים נגד ערבים. הרשימה שלנו, שיש בה ערבים ויהודים, היא לא נגד החברה הישראלית אלא היא נאבקת על החברה הישראלית למען חברה דמוקרטית, שוויונית ושוחרת שלום יותר מהיום".

עודה אמר כי איחוד המפלגות הערביות לרשימה משותפת הוא מחזה נדיר, "במיוחד בתקופה הזו של מה שנקרא האביב הערבי, כשכל מיני

זרמים אפילו רוצחים אחד את השני".

 

ח"כ חנין זועבי מבל"ד, ששובצה במקום השביעי ברשימה המאוחדת, אמרה: "איחוד המפלגות הוא הישג היסטורי גדול. זו המפלגה היחידה הדמוקרטית בכנסת שהיא 10% בעד שוויון מלא, גם אזרחי וגם לאומי. אני חושבת שרשימה כזו היא גם הציפייה הטבעית של הרחוב הערבי והיא הכרח המציאות. אנחנו עומדים מול מדיניות גזענית ושלטון גזעני שדוחק את הפלסטינים בישראל הצדה. אני חושבת שזה מחזיר את אמון הציבור הערבי בפוליטיקה. מי שלא הלך להצביע בעבר, יילך עכשיו ויצביע. נהיה המפלגה הרביעית בגודלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ זועבי וחברי הרשימה האחרים, היום
מומלצים