שתף קטע נבחר

דיווח: דאעש רצח את אחד השבויים היפנים

סרטון שהופץ הערב בידי ארגון הטרור מציג את אחד השבויים מדווח על מות חברו. השבוע פרסם דאעש סרטון שבו דרש 200 מיליון עבור השניים, אך השבוי שנותר בחיים מציג דרישה חדשה: שחרורה של מחבלת אל-קאעידה שכלואה בירדן מזה 9 שנים

חשבונות טוויטר המזוהים עם ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) החלו להפיץ הערב (שבת) סרטון שבו מדווח השבוי היפני קנג'י גוֹטוֹ, אחד משני השבויים היפנים המוחזקים בידי הארגון, כי חברו, הרוּנה יוּקוואה, הוצא להורג. הדיווח פורסם גם בכלי תקשורת שונים ברחבי העולם, בהם אתר העוקב אחר פעילות דאעש ורשת "אל-ג'זירה". גוטו ציין בנוסף כי לארגון יש כעת דרישה חדשה לשחרורו, והיא שחרורה של סג'ידה אל-רישאווי, מחבלת שנשלחה להתאבד ב-2005 בבית מלון בירדן על ידי "אל-קאעידה".

 

השבוי קנג'י גוֹטוֹ מחזיק בתמונה של חברו שלכאורה הוצא להורג ()
השבוי קנג'י גוֹטוֹ מחזיק בתמונה של חברו שלכאורה הוצא להורג
 

גוטו נשמע מדבר באנגלית בעודו פונה לממשלתו ואומר: "הוזהרתם וניתן לכם תאריך יעד שלא עמדתם בו". בהמשך הוא פונה באופן ישיר לראש ממשלת יפן ואומר: "אבה, אתה הרגת את הרונה. לא לקחת ברצינות את איומיהם של שוביי". במשך מרבית הסרטון גוטו מדבר ישירות אל אשתו, ריקו, ומוסר לה את אהבתו ואת געגועיו לשתי בנותיו. הוא מציין שוב ושוב כי הדרישה לשחרר את המחבלת מירדן הינה פשוטה והיא יכולה להציל את חייו.

 

ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, אמר כי הממשלה תעשה הכול כדי להבטיח את שחרורו של גוטו. מזכיר ממשלת יפן, יושיהידה סוגה, התייחס לדיווחים על אודות הוצאתו להורג של יוּקוואה, ואמר כי המדינה פועלת לאימות הסרטון שהופץ ברשת. הוא הוסיף כי מדובר באירוע מזעזע שאינו מתקבל על הדעת. הדובר דרש במקביל את שחרורו המיידי של גוֹטוֹ. הבוקר מסרה ממשלת יפן כי היא "לא תוותר על שחרור שני השבויים עד הרגע האחרון".

 

ביום שני פרסם ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) סרטון שבו נראו שני חטופים יפנים, לצד המוציא להורג המכונה "ג'ון הג'יהאדיסט". הארגון איים לרצוח את השניים בתוך 72 שעות, אם יפן לא תעביר לידיו 200 מיליון דולר - סכום שהתחייבה המדינה להקציב למימון מאבק הקואליציה הבינלאומית נגד דאעש.

 

בסרטון הווידאו שפרסם דאעש, שכותרתו "מסר לממשלת יפן ולעם היפני", פונה ג'ון לראש ממשלת יפן שינזו אבה ואומר: "למרות שאתה מרוחק יותר מ-8,500 קילומטרים מ'המדינה האיסלאמית', התנדבת מרצונך להשתתף במסע הצלב נגדנו. תרמת מרצונך מיליונים לרצח הנשים והילדים שלנו ולהרס בתיהם של המוסלמים. לכן החיים של האזרחים האלו יעלו לך גם מיליונים".

 

ג'ון גם שלח מסר לציבור היפני: "כמו שממשלתכם קיבלה את ההחלטה הטיפשית לשלם 200 מיליון דולר להילחם ב'מדינה האיסלאמית', לכם יש עכשיו 72 שעות כדי ללחוץ על ממשלתכם לקבל את ההחלטה החכמה ולשלם את 200 המיליון כדי להציל את חייהם של חבריכם האזרחים. אחרת, הסכין תהפוך לסיוט שלכם". ממשרד החוץ היפני נמסר כי מומחים מנתחים עתה את הסרטון.

 

שני בני הערובה היפנים זוהו בתור קנג'י גוֹטוֹ, עיתונאי עצמאי מוכר שנסע אשתקד לסקר את מלחמת האזרחים בסוריה, והרוּנה יוּקוואה, עובד חברת אבטחה פרטית בן 42, שיצא לסוריה מסיבה לא ברורה באפריל ונחטף בקיץ. גוטו סיפר בעבר כי פגש את יוקוואה כחודשיים לפני החטיפה, כשהאחרון שהה בחברת לוחמי ארגון המורדים "צבא סוריה החופשי". השניים גם ביקרו יחדיו בעיראק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קנג'י גוֹטוֹ מחזיק בתמונה של חברו שלכאורה הוצא להורג
מומלצים