שתף קטע נבחר

ליברמן: נפיץ את שארלי הבדו, לא יאיימו עלינו

על רקע החלטת סטימצקי להפיץ את המגזין הסאטירי רק באינטרנט, הודיע יו"ר ישראל ביתנו כי צעירי המפלגה ירכשו אלפי עותקים ויחלקו אותם: "התנהגות סטימצקי - כניעה לטרור". ח"כ גנאים: למה להוסיף שמן למדורה?

המתיחות סביב הפצת שארלי הבדו בישראל: בתגובה להודעה של רשת סטימצקי כי תמכור את הגיליון של המגזין הסאטירי באינטרנט בלבד, בעקבות לחצים שהופעלו בנושא, הצהיר יו"ר ישראל ביתנו כי צעירי המפלגה ירכשו עותקים של המגזין ויפיצו אותו חינם אין כסף.

 

רשת סטימצקי הודיעה אמש על ביטול מכירת הגיליון בחנויות ועל מעבר להפצה באינטרנט. הגיליון, שיצא לאור לאחר הטבח במערכת העיתון בתחילת החודש, היה צפוי להימכר מיום שני בסטימצקי.

 

ח"כ מסעוד גנאים (רע"מ-תע"ל) אמר ל-ynet כי הוא פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו והזהיר כי הפצת הגיליון עלולה לעורר מהומות. "אם מציירים את הנביא מוחמד בצורה משפילה ופוגעת המוסלמים לא יישבו בחיבוק ידיים", אמר באולפן ynet. "חובתי כנבחר ציבור, כערבי וכמוסלמי להתריע שאם דבר כזה יופץ זה יגרום למתח. רק לפני שבוע נרצחו שני ערבים ברהט על ידי המשטרה, אז למה להוסיף שמן למדורה?"

 

מנגד מסר יו"ר "ישראל ביתנו", שר החוץ אביגדור ליברמן, כי הוא הנחה את צעירי המפלגה לרכוש אלפי עותקים של הגיליון האחרון ולחלק אותם לציבור, במקום האירוע שביטלה רשת סטימצקי. "לא ניתן להפוך את ישראל למדינת דאעש. לא נאפשר לאיסלאם הקיצוני להלך אימים ולהפוך את מדינת ישראל למדינה שנכנעת לאיומים ופוגעת בחופש הביטוי", אמר. "ההתנהגות של סטימצקי בלתי סבירה ולא ראויה, זו כניעה לטרור".

 

לדבריו, "האזהרה ששיגר ח"כ מסעוד גנאים לראש הממשלה על כך ש'המדינה ורשת ההוצאה לאור יהיו אחראיות לתוצאות' אם תמכור סטימצקי את השבועון הצרפתי, היא עוד חציית קו אדום של הנהגת הציבור הערבי בישראל". הוא התחייב לפעולה: "נקנה כמה שיותר עותקים ונחלק אותם חינם לציבור".

 

מסטימצקי נמסר כי "יש לנו עובדים מכל המגזרים וצריך להתחשב בהם. זה בסך הכול גיליון שממילא הופץ בצורה מוגבלת בעולם, והיה אמור להימכר בסניף אחד בלבד". עוד אמרו כי גם לפני פנייתו של ח"כ גנאים, התקשרו לקוחות "ממקומות כמו קצרין וביקשו להעביר את המכירה למקום נוח יותר. אין פה כניעה ללחץ, אלא צרכנים שרוצים גישה הוגנת לגיליונות ועובדים שזה מפריע להם. אנחנו מוכרים כבר שלוש שנים את העיתון ונמשיך למכור אותו".

 

עוד נמסר בסטימצקי כי לארץ הגיעו 700 גיליונות של המגזין. המחיר לגיליון עומד על 35 שקלים, ויש הגבלת רכישה של שני גיליונות לאדם. המכירה תחל ביום שני ב-17:00 באתר האינטרנט של סטימצקי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענת מוסברג, AFP
שארלי הבדו באתר סטימצקי
צילום: ענת מוסברג, AFP
מומלצים