שתף קטע נבחר

סייעו למדינה: מה לעשות ב-20 מיליון טון מלח?

מדי שנה שוקעים כ-20 מיליון טונות מלח באגן הדרומי של ים המלח, העלולים לגרום להצפה. במשרד הפנים מחפשים את עזרתכם מה לעשות בכמות הגדולה של המלח

פנייה לא שגרתית ממשרד הפנים לאזרחי המדינה: משרד הפנים פנה היום (א') לציבור לקבלת רעיונות לשימוש בעודפי מלח מתהליך הפקת מינרלים - לטובת החברה, התעשייה והכלכלה הישראלית. הליך ההתייעצות יהיה באמצעות אתר אינטרנט ייעודי שיהיה פתוח עד 6 בפברואר.

 

עוד בכלכלה ירוקה :

מי הם 10 היישובים הירוקים בארץ?

בקרוב: מטוס סולארי ינסה להקיף את כדור הארץ

ממחזרים יותר: התלמידים אספו 3.5 מיליון בקבוקים

 

במשרד הפנים הסבירו כי במסגרת הליך הפקת האשלג והמגנזיום במפעלי ים המלח, מדי שנה שוקעים כ-20 מיליון טונות מלח באגן הדרומי של ים המלח בבריכה מספר 5. שקיעה זו, אומרים במשרד הפנים, גורמת לעלייה שנתית של כ-20 ס"מ במפלס המים באגן הדרומי, שעלולה להציף את בתי המלון הסמוכים. לצורך מניעת ההצפה, מבוצעות בשנים האחרונות הגנות שונות, בין היתר, הקמת סוללות המקיפות את הבריכה אשר מוגבהות אחת לכמה שנים.

 

צפו: כך מייצרים מלח מים המלח  

 

בכדי למנוע את המשך עליית מפלס המים, ועל מנת לספק מענה מקיים לטווח הארוך, החליטה ממשלת ישראל בינואר 2012 לקצור

 מדי שנה כ 20 מיליון טונות מלח מהבריכה, ולהעבירן במסועים לאגן הצפוני של ים המלח. אולם, מדובר בפתרון יקר ובעל השלכות סביבתיות.

 

בהתאם לכך, משרד הפנים מחפש פתרון מקיים למלח שנוצר, שישמש לטובת החברה, התעשייה והכלכלה בישראל. במשרד אמרו כי יישמחו לקבל הצעות ורעיונות לשאלה: אילו שימושים ניתן לעשות במלח הנקצר בים המלח?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מלח בים המלח
צילום: shutterstock
מומלצים