שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, מאיר אזולאי "ידיעות אחרונות"

הניצב: התנהגתי לא כראוי, איני ראוי לתפקידי

הבכיר שנחשד במעשה מגונה והטרדה מינית של שוטרת זוטרה צפוי להיות הניצב השישי תוך מעט יותר משנה שיפרוש מהמשטרה. הוא נחקר 7 שעות והודה: "זה לא היה אתי, לא התנהלתי נכון". בתו תומכת בו: "אין על אבא שלי בעולם". היועמ"ש: "לא להכפיש ארגון שלם"

"זה לא היה אתי, לא התנהלתי נכון". כך, במילים האלה, קשר עצמו הקצין הבכיר שנחקר במח"ש למעשים שמיוחסים לו - ביצוע מעשה מגונה בשוטרת זוטרה שנזקקה לסיועו והטרדתה המינית, הכול תוך ניצול יחסי מרות. במשך שבע שעות נחקר הקצין הבכיר במשרדי מח"ש בירושלים, אחרי שהלילה נחקר ארבע שעות. החקירה קיבלה את אישור הגורמים הבכירים במשרד המשפטים, ומפוקחת מקרוב על-ידי היועץ המשפטי לממשלה. בתום חקירתו, שוחרר החשוד לביתו למעצר בית.

 

הכתבות האחרונות על הפרשה:

כאחרון העבריינים: ניצב חשוד שהטריד מינית - ומחק הודעות לפני חקירה

במח"ש חושדים: הניצב קיים קשר פסול עם שש שוטרות נוספות

השוטרת במסרון על הניצב: "מה הוא רוצה ממני הסוטה הזה?"

 

שמונה נשים נוספות הגיעו היום למח"ש כדי למסור עדות בחשד לביצוע עבירות נוספות. במהלך החקירה, כשנשאל הקצין מדוע לדעתו אותה שוטרת "רצתה אותו", הוא השיב בכנות: "בגלל תפקידי". בסיום החקירה הודה הניצב: "אני מבין שמי שמתנהג ככה לא ראוי להיות בתפקידי. זה לא היה אתי, לא התנהלתי נכון". הקשר בין השניים נוצר לאחר שהשוטרת פנתה לניצב בבקשה שיסייע לה עם מצוקה שאליה נקלעה. לפי החשד, הניצב הגיע לביתה של השוטרת ואף נישק אותה בפיה.

 

 

הניצב זומן לחקירה בתום חקירה סמויה, וכנראה כבר ידע מדוע מחפשים אותו, שכן לפני הגעתו למשרדי מח"ש הוא פרמט, לפי החשד, את מכשיר הטלפון הנייד שלו. בשל כך מייחסים במח"ש לחשוד גם שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה.

 

כשנשאל מדוע מחק את כל תוכן הטלפון בדרכו לחקירה, התבלבל הקצין בתשובתו: "לא, עשיתי את זה בגלל משהו אחר". כשחוקרי מח"ש הקשו עליו ושאלו אותו איך קצין בדרגתו עושה מעשה שכזה בדרך לחקירה, הוא השיב בבלבול: "לא לא חשבתי...לא הבנתי". המעשה הזה, כך הסבירו במשרד המשפטים, הוא שהוביל בסופו של דבר לשליחת הקצין למעצר בית.

 

בחקירה עלה עוד כי מפקדה של השוטרת לא דיווח כנדרש על המידע שקיבל ממנה ובשל כך גם הוא נחקר במח"ש, ושוחרר לאחר שמסר את גרסתו. קצין אחר ששמע על המקרה היה זה שדיווח על המיוחס לבכיר במשטרה. לפי המידע שבידי מח"ש, הניצב חיפש קשר מיני מובהק עם השוטרת הזוטרה.

 

 

הניצב בפתח ביתו הבוקר. השוטרת שלחה לגביו מסרון למפקדה (צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות") (צילום: יאיר שגיא
הניצב בפתח ביתו הבוקר. השוטרת שלחה לגביו מסרון למפקדה(צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות")

 (צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח, מוטי קמחי) (צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח, מוטי קמחי)
(צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח, מוטי קמחי)
  

פרקליט המדינה שי ניצן התייחס הערב לפרשיות שנחשפו באחרונה במשטרה והודה כי "מדובר בהצטברות לא נעימה ומביכה, אבל חשוב לי להעביר שני מסרים: ראשית, אנחנו מתכוונים לחקור חשדות אלו עד תום, לא חשוב מה דרגתו של החשוד, ונדאג שאף אישה לא תפגע מהגשת תלונה".

 

שנית, הדגיש ניצן כי "לא כל משטרת ישראל יכולה להיכלל בחשדות. אין כאן משטרה שכולה מושחתת או מטרידה חלילה. צריך להיזהר לא להשתלח ולקחת את הדברים בחומרה הראויה". הוא הבהיר כי "יש נחישות להילחם ולנקות את השורות, גם מפכ"ל המשטרה נחוש לבער את הנגע מתוך משטרה. זו תקופה קשה ובסופה אני משוכנע שהמסר יעבור".

 

היועמ"ש: "הפרשיות גורמות נזק תדמיתי"

גם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין שלח היום מכתב למפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ובו הביע צער על הפרשיות האחרונות שגרמו נזק תדמיתי למשטרה. "יחד עם זאת, יש לזכור כי אירועים אלו הם מקרים פרטניים", ציין וינשטיין. "חשוב לנו להיזהר מלהכפיש ולהכתים ארגון מקצועי ומסור. אל לנו חלילה 'לשפוך את התינוק עם המים'".

 

במקביל, בתו של הקצין יצאה להגנתו והבהירה: "אין על אבא שלי בעולם, ולא יעזור

בית דין שלמעלה, זה בן אדם שנתן את החיים שלו למשטרה. כל גבר בעולם עושה טעויות, אבל אני לא יודעת מה הוא עשה, אני לא יודעת בכלל כלום. אני יודעת שאני תומכת בו בעיניים עצומות ולא משנה כמה ינסו להרעיל את זה, אף אחד לא ייקח לו את זה".

 

היא סיפרה כי במשפחה תומכים ללא סייג בניצב הנחקר: "כולם בשמחה ובגאווה אחריו, כולם מאחוריו". סנגורו של הקצין, עו"ד ששי גז, פגש בחשוד במשרדי מח"ש ומסר בתגובה לפרשה: "ניתן למח"ש לעשות את עבודתם. גם לניצב במשטרה עומדת חזקת החפות".

 

בהכנת הידיעה השתתפו איתי בלומנטל ונעמה כהן פרידמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הניצב החשוד, הבוקר
צילום: אלי מנדלבאום
צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות"
הסנגור עו"ד ששי גז
צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות"
מומלצים