שתף קטע נבחר

BBC ערבית: המחבלים מפריז לא טרוריסטים

בראיון ל"אינדיפנדט" הבריטי טוען טארק קפאלה, העומד בראש ערוץ BBC בערבית המשודר במזרח התיכון, כי המונח "טרור" טעון מדי. "אנחנו מנסים להימנע מלתאר חמוש כטרוריסט או פעולה מסוימת כאקט של טרור"

טארק קפאלה, העומד בראש BBC בערבית, השלוחה הזרה הגדולה ביותר של הרשת הבריטית שמשודרת במזרח התיכון, אומר כי האיסלאמיסטים שביצעו את הטבח במערכת מגזין "שארלי הבדו" לא צריכים להיקרא "טרוריסטים".

 

עוד חדשות בעולם :

תקדים מצרי: הורשע רופא שביצע מילת נשים

אפליקציה למתחתנים: כמה פרות שווה אשתי?

חזרה לשנות ה-90: תימן תתפצל לצפון ודרום?

 

קפאלה אמר בראיון ל"אינדיפנדט" הבריטי כי המונח טרוריסט "טעון" מדי מכדי לבצע את פעולותיהם של הגברים שרצחו 12 בני אדם במתקפה על המגזין הצרפתי. "אנחנו מנסים להימנע מלתאר חמוש כטרוריסט או פעולה מסוימת כאקט של טרור", אמר. לדבריו, "מה שאנחנו מנסים לעשות זה לומר 'שני גברים הרגו 12 בני אדם במתקפה על מגזין סאטירי'. זה מספיק, אנחנו יודעים מה זה אומר ומה בדיוק קרה".

"לא טרוריסטים, חמושים". האחים קואשי שביצעו את הטבח ב"שארלי הבדו" (צילום: AP) (צילום: AP)
"לא טרוריסטים, חמושים". האחים קואשי שביצעו את הטבח ב"שארלי הבדו"(צילום: AP)
 

קפאלה טוען כי טרור היא מילה טעונה מאוד. "גם האו"ם נאבק זה עשור בניסיון להגדיר מילה זו ולא מצליח. מדובר במילה שקשה להגדירה. אנחנו יודעים מה זאת אלימות פוליטית, אנחנו יודעים מה זה רצח, פיגועים או תקריות ירי ואנחנו מתארים אותם. אנחנו מאמינים שזה הרבה יותר ברור מלהשתמש במילה טרוריסט - שיש לה סט ערכים משל עצמה".

 

BBC בערבית מנסה בשידוריה להימנע מהמילה טרוריסטים, אך המרואיינים והפרשנים כמובן משתמשים בה. לגבי הטבח בפריז אומר קפאלה כי "מדובר במעשה טרור ויחידות ללוחמה בטרור היו פרושים ברחובות פריז".

 

במפתיע, לפי ה"אינדיפנדט", אמירותיו של קפאלה אינן עומדות בניגוד לקו המערכתי של רשת

בנוגע לסיקור טרור. לפי קווי היסוד של הרשת, "ה-BBC אינו אוסר על שימוש במילה. עם זאת, אנחנו מעוניינים ששימוש במילה זו ייעשה לאחר מחשבה מושכלת. ישנן דרכים להעביר את זוועות פעולות הטרור ללא שימוש במילה 'טרוריסט' כדי לתאר את התוקפים".

 

בקווי היסוד של הרשת הבריטית הממלכתית נכתב כי בדיווח על מתקפה ניתן להשתמש במילים ספציפיות יותר כדי לתאר את התוקפים כמו "מפציץ", "תוקף", "חמוש", "חוטף" או "איש מיליציה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המילה "טרור" טעונה מדי. טארק קלאפה
מומלצים