שתף קטע נבחר

צרפת אסרה: לא תיקרא ילדה בשם "נוטלה"

בית משפט אסר על זוג הורים לקרוא לבתם על שם ממרח השוקולד בטענה כי תהיה חשופה ללעג. גם הורים שביקשו לקרוא לבתם תות שדה נענו בשלילה

הורים מנסים להיות מקוריים לאחר לידת בנם או בתם ומחפשים שם ייחודי. לא תמיד זה עובד והחוק מתערב: כלי תקשורת בעולם דיווחו אתמול (ב') על מקרה שבו בית משפט בצרפת אסר על זוג הורים לקרוא לבתם "נוטלה" על שם ממרח השוקולד.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

עוד חדשות בעולם:

רצח התובע בארגנטינה: סוכנות המודיעין תפורק

"בעוד עשור אולי רק ניצול אחד יגיע לאושוויץ"

הסופה "ההיסטורית" החלה: מצב חירום הוכרז

 

מדובר בתיק שהובא לבית המשפט בעיר ולנסיאן בצפון צרפת לאחר שזוג מקומי רשם בתעודת הלידה את שם הבת על שם הממרח המפורסם. פנייה מרשם האוכלוסין המקומי הועברה לתובע בעיר, שהגיש עתירה לבית המשפט.

 

בחודש נובמבר האחרון קבע השופט כי לקרוא לילדה "נוטלה" יחשוף אותה בפני לעג והקנטות כשהיא תהיה גדולה יותר. ההורים לא הגיעו לדיון ובהיעדרותם קבע השופט כי הילדה תיקרא אלה.

 

זה לא היה הזוג היחיד בוולנסיאן שניסה להיות מקורי. במקרה אחר ביקשו הורים לקרוא לבתם תות שדה. גם במקרה הזה קבע בית המשפט שהילדה עלולה לסבול מהתעללויות בגלל השם ואסר עליהם לקרוא לה כך. ההורים התרצו והחליטו לקרוא לה פרנסין.

 

החוק בצרפת קובע כי הורים יכולים לנקוב בכל שם שירצו לילדיהם, אך למשרד רשם האוכלוסין הזכות לערער על השם אם הוא עלול לפגוע באינטרסים של הילד.

 

בשנת 2009 ביקשו הורים לקרוא לבנם טיטיוף, על שם דמות מצוירת מפורסמת בצרפת, אך נדחו. מקרים שכן אושרו בצרפת היו של הורים שקראו לילדיהם על שם דמויות מהסדרה "משחקי הכס".

 

ה"טלגרף" הבריטי דיווח כי בשבוע שעבר קיבל בעליו של כלבים במזרח צרפת הוראה לשנות את שמם לאחר שקרא להם היטלר ואווה, על שם הצורר הנאצי אדולף היטלר והמאהבת שלו אווה בראון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלית קוסובסקי
אילוסטרציה
צילום: גלית קוסובסקי
מומלצים