שתף קטע נבחר

הפארסה נמשכת: ספירת הקולות בליכוד תתחדש

שופטי בית המשפט העליון הורו לליכוד לחדש את ספירת הקולות כדי לקבוע מי יוצב במקום ה-20 ברשימת הליכוד לכנסת - דיכטר או חוטובלי

הקרב על המקום ה-20 בליכוד לא תם - גם 27 ימים לאחר שמתפקדי המפלגה הצביעו בפריימריז. הערב (יום ג') קיבל בית המשפט העליון את עתירתו של השר לשעבר אבי דיכטר, שדרש להמשיך בספירה החוזרת של הקולות, כדי לקבוע מי יוצב במקום ה-20 ברשימה - הוא או סגנית השר ציפי חוטובלי. אי-הסדרים בפריימריז של הליכוד נחשפו לראשונה ב-ynet.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

כעת ימשיכו בליכוד את ספירת הקלפיות כשעד יום חמישי צריכים נציגי הליכוד להגיש את הרשימה שתייצג את מפלגת השלטון בבחירות לכנסת ה-20.

מי יהיה במקום ה-20 בליכוד? דיכטר וחוטובלי (צילום: עופר עמרם, אור ירוק) (צילום: עופר עמרם, אור ירוק)
מי יהיה במקום ה-20 בליכוד? דיכטר וחוטובלי(צילום: עופר עמרם, אור ירוק)

 

 

השופטים אליקים רובינשטיין, חנן מלצר ויורם דנצינגר קבעו כי "כשעסקינן בבחירות ראוי שרצון הבוחר ייבחן באמצעים הטובים ביותר, גם אם לא נקבל טענות של אפליה וחוסר תום לב וכדומה מצד ועדת הבחירות, שלא ראינו להן מקום".

 

השופטים ציינו בהחלטתם כי "תוצאות בחירות סבירות הן כאלה שבדקו את רצון הבוחרים עד תום, וכמובן הדבר רלוונטי, כמו בענייננו כשיש טענה בדבר אפשרות לשינוי כזה או אחר בתוצאה, שלגביו איננו מביעים דעה לגופו. ברגיל גם התערבות שיפוטית במוסדות שיפוט פנימיים צריכה להיות במשורה, אך לא זה העיקר כאן".

 

החלטת העליון היא החלטה נוספת בפארסה המתמשכת בקרב בין דיכטר לחוטובלי. רק אתמול קיבל בית המשפט המחוזי בתל אביב את עתירת חוטובלי, בזמן שבליכוד ספרו את הקלפיות מחדש. הספירה נעצרה בעקבות החלטת בית המשפט, דבר שהוביל להצבתה של חוטובלי במקום ה-20 ברשימת הליכוד בבחירות לכנסת ה-20.

 

פסיקת המחוזי, שהביאה להפסקת הספירה החוזרת, הוצאה אחרי שנספרו כבר 47% מהקולות בליכוד. בית המשפט למעשה השאיר על כנה את החלטת ועדת הבחירות בליכוד, בראשות השופט בדימוס מנחם נאמן. לאחר ההחלטה עתרו נציגיו של דיכטר לבית המשפט העליון. כל זאת, כמעט חודש אחרי הבחירות עצמן וימים ספורים בלבד לפני המועד האחרון להשלמת הרשימות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, חיים צח
המאבק על המקום ה-20. דיכטר וחוטובלי
צילום: מוטי קמחי, חיים צח
מומלצים