שתף קטע נבחר

דאעש הוציא להורג את השבוי היפני

לאחר שפקע האולטימטום הג'יהאדיסטי להסכם חילוף שבויים נדיר פרסם הארגון סרטון שבו נערף ראשו של השבוי השני מיפן, קנג'י גוטו. "אתם צריכים להבין שאנחנו צבא שלם שצמא לדם שלכם", אמר ג'ון הג'יהאדיסט

ארגון דאעש פרסם אמש (שבת) סרטון שבו מתועדת הוצאתו להורג של השבוי היפני קנג'י גוטו. בסרטון, שנמשך כדקה, מופיע קנג'י במדי אסיר כתומים לצד עורף הראשים שמזוהה כ"ג'ון הג'יהאדיסט".

 

עוד כתבות בנושא:

חטוף דאעש: אני והטייס נירצח תוך 24 שעות

שעות להוצאה להורג: הסכם נדיר עם דאעש?

זעם על ר"מ יפן: נסעת לישראל, עצבנת את דאעש

 

הממשלה היפנית והבית הלבן בוחנים את מהימנות הסרטון המצמרר, ששמו "מסר לממשלת יפן". כמה שעות לפני הסרטון אמר סגן שר החוץ היפני כי המאמצים לשחרר את קנג'י גוטו במסגרת עסקת שבויים נמצאים "במבוי סתום".  

 

 

 

לפני שנערף ראשו של גוטו פונה ג'ון למצלמה ואומר באנגלית: "לממשלת יפן: אתם, כמו בעלות הברית הטיפשיות שלכם בקואליציה השטנית, עדיין צריכים להבין שאנחנו, בעזרתו של אללה, חליפות איסלאמית עם סמכות וכוח, צבא שלם שצמא

לדם שלכם".

 

"אבה (שינזו אבה, ראש הממשלה היפני), בגלל ההחלטה הפזיזה שלך לקחת חלק במלחמה אבודה מראש, הסכין הזה לא רק ישחט את קנג'י אלא ימשיך לגרום לקטל בכל מקום שהאנשים שלך נמצאים בו. אז תנו לסיוט של יפן להתחיל", אמר ג'ון.

 

לפני כשבועיים פרסמו הג'יהאדיסטים סרטון שבו נראה גוטו מחזיק תמונה של גופת השבוי היפני השני, הרונה יוקאווה. בסרטון מאשים גוטו את ראש ממשלת יפן שלא נענה לדרישת הכופר של 200 מיליון דולרים. גוטו, עיתונאי בן 47, הגיע לסוריה באוקטובר על מנת להביא לשחרורו של יוקאווה ונתפס על ידי דאעש.

 

לעריפת ראשו של קנג'י גוטו קדמה הזדמנות נדירה להסכם חילוף שבויים בין דאעש ליפן ולירדן. בסרטון שבו החזיק את

תמונת חברו אמר כי ישוחרר תמורת שחרור המחבלת הכלואה בירדן, סג'ידה א-רישאווי. בקטע שפורסם קורא גוטו לממשלת יפן להפעיל כל לחץ אפשרי על ממשלת ירדן כדי לשחרר את א-רישאווי בתמורה לשחרורו.

 

"זה אני תמורתה", הוא אמר במסר שסביר להניח שהוכתב לו על-ידי שוביו, "מה קשה כל כך להבין? היא כלואה כבר עשור ואילו אני - רק כמה חודשים. כל עיכוב נוסף מצד ממשלת ירדן, פירושו יהיה שהיא אחראית למות הטייס, שלאחריו יבוא גם מותי. יש לי רק 24 שעות לחיות, ולטייס - אפילו פחות. אנא - אל תתנו לנו למות".

 

ביום חמישי פורסמה הקלטה נוספת של קנג'י, שבה אמר כי גם הטייס הירדני שבידי דאעש, מועאז אל-כסאסבה, יוצא להורג אם המחבלת לא תשוחרר. ירדן הסכימה לעסקה בתנאי שתקבל הוכחה שאל-כסאסבה בחיים.


פורסם לראשונה 31/01/2015 22:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קנג'י גוטו עם "ג'ון הג'יהאדיסט"
מומלצים