שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גודל הידיים באמת מעיד על גודל איבר המין?

  גברים חושבים כל הזמן על סקס, שוקולד הוא מאכל מעורר תשוקה והאם כדאי לקיים יחסי מין לפני פעילות ספורטיבית חשובה? 9 מיתוסים על הנושא שמעסיק אותנו יותר מכל

  רובנו למדנו דברים על סקס שאנחנו בטוחים שהם נכונים. מקורות המידע שלנו הם חברים, שיעורי חינוך מיני בבית הספר, הטלוויזיה והאינטרנט. ויש גם דברים שאנחנו מבינים בעצמנו מהניסיון האישי. אז מה נכון או לא נכון במיתוסים הכי מפורסמים על סקס?

    

  רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

   

  הקשר בין סקס לבריאות

  12 סיבות בריאות מדוע כדאי לעשות סקס

  3 דקות זוז: כמה זמן לוקח לישראלים לעשות סקס?

  רוצים להציל את הזוגיות? אל תדברו - עשו סקס

   

  1. יש קשר בין גודל איבר המין לגודל הרגליים, הידיים או האף

  למען האמת, יש משהו באמונה הזו, ויש לזה אפילו מקור מדעי. הגן (hox gene) שהוא בעל תפקיד בהתפתחות האצבעות והבהונות, אחראי גם להתפתחות איבר המין הגברי והנשי. מנגד, אין הוכחות של ממש שגברים שיש להם רגליים גדולות, גם איבר המין שלהם גדול בהתאמה.

   

  מחקר שנערך על 63 גברים בקנדה, מצא קשר קלוש ביותר בין אורך איבר המין לבין מידת הנעליים, כמו גם בין אורך האיבר והגובה. אולם בניגוד לכך, מחקר גדול יותר שבדק 104 נבדקים, לא מצא כל קשר בין המדדים הללו

   

  מהי המסקנה? אתם יכולים להסתכל על נעלי הגברים כמה שתרצו - הדבר היחיד שתוכלו לדעת עליהם הוא הטעם שלהם בנעליים.

   

  2. גברים מגיעים לשיא בגיל 18, נשים בגיל 28

  ידוע כי רמות הטסטוסטרון מגיעים לשיא בגיל 18, בעוד שרמות האסטרוגן הנשיות מגיעות לשיא במהלך שנות ה-20. היות שרמה נמוכה של הורמונים יכולה להיות קשורה לחשק מיני מופחת, התקבלה המסקנה כי אם רמות ההורמונים גבוהה - סימן שהחשק המיני מוגבר.

   

  אבל מתי אכן מגיע השיא? אם תדירות יחסי המין היא זו שקובעת, אז גברים רווקים מקיימים יחסים לפחות 4 פעמים בשבוע בשנות ה-30 שלהם, ולגברים שיש להם בנות או בני זוג קבועים מדובר בתדירות דומה בשנות ה-40 שלהם.

   

  בנוגע לנשים, רווקות ונשים שנמצאות בקשר גם יחד, מקיימות יחסי מין 4 פעמים בשבוע בשנות ה-20 המאוחרות. כך שאם זה המדד, גברים מגיעים לשיא מאוחר יותר.

   

  3. סקס מסייע לירידה במשקל

  נשמע מבטיח, אבל לא ממש. כדי להגיע להבטחה הזו, צריך לקיים יחסי מין סוערים ובתדירות גבוהה מהממוצע. קיום יחסי מין נחשב לפעילות בעצימות בינונית, והמגע המיני הממוצע אורך רק 5 דקות, כך שלא כדאי לבנות על יחסי מין להרזיה.

   

  השוקולד הוא מאכל מעורר תשוקה? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  השוקולד הוא מאכל מעורר תשוקה?(צילום: shutterstock)

   

  4. גברים חושבים על סקס כל 7 שניות

  אם אתם מאמינים בכך, זה אומר שגברים חושבים על סקס יותר מ-6,000 פעם ביום, שזה אומר בערך בכל פעם שהם נושמים. אבל אם זה אכן נכון, זה יגרום להם לא רק לאבד את שפיותם, אלא גם ימנע מהם גם לתפקד.

   

  ולמרות זאת, גברים חושבים על סקס לא מעט. מחקרים מצביעים על כך כי גברים חושבים על סקס הרבה יותר מנשים. אחד המחקרים שפורסם בשנת 1994 מגלה כי יותר ממחצית הגברים, דיווחו כי הם חושבים על סקס מדי יום או אפילו כמה פעמים ביום, זאת לעומת 19 אחוזים מהנשים.

   

  בנוסף, יותר מ-40 אחוזים מהגברים דיווחו כי הם חושבים על סקס כמה פעמים בחודש או כמה פעמים בשבוע, לעומת 67 אחוזים מהנשים.

   

  רק ארבעה אחוזים מהגברים דיווחו כי הם חושבים על סקס פחות מאשר פעם בחודש, לעומת 14 אחוז מהנשים. כך שבסיכומו של דבר, גברים אכן חושבים על סקס יותר מאשר נשים, אבל הרבה פחות ממה שחושבים.

    

  5. האם ישנם מאכלים מעוררי תשוקה?

   מאכלים רבים וגם משקאות נחשבים כמעוררי תשוקה, אבל עד כמה זה באמת נכון? כך למשל, צדפות, שכבר בכתבי המיתולוגיה היוונית מוזכרים כמעוררי תשוקה ולמרות זאת אף מחקר לא הוכיח את אמיתות הדברים.

   

  בעצם צדפות מורכבות בעיקר ממים, קצת פחמימות ומינרלים. מה שכן, הן מכילות הרבה מאוד אבץ, מה שגורם להשבחת הזרע, אבל מעבר לכך אין סוד "מיני" כלשהו שתורם לשם שיצא להן.

   

  ומה קורה עם שוקולד? השוקולד מצטייר בסרטים ובשירים כבעל השפעה רומנטית לא מעטה, אבל האם יש סיבה אמיתית לכך? השוקולד מכיל פלבנואידים שהם למעשה אנטי אוקסידנטים - נוגדי חמצון.

   

  מחקרים רבים קשרו בין שוקולד להורדת רמות לחץ הדם ופעילות טובה יותר של כלי הדם, שעשויים להשפיע לטובה על הזקפה של הגבר. בנוסף, אכילת שוקולד יכולה להשפיע על שחרור פנילתאלמין וסרוטונין - כימיקילים טבעיים שמשפיעים על מצב הרוח שלנו, לטובה.

   

  6. סקס עלול להזיק ללב

  רבים מאיתנו מכירים סיפורים, לפיהם קיום יחסי מין סוערים הסתיים בהתקף לב או אפילו מוות של אחד מבני הזוג, בדרך כלל של הגבר. למעשה, הסיכוי לקבל התקף לב במהלך סקס הוא נמוך מאוד.

   

  מחקר ענק הנקרא "פרמיניגהם" בדק ומצא כי לגבר שאינו סובל מסוכרת ואינו מעשן, יש סיכוי לקבל התקף לב במהלך סקס של אחד למיליון. גם גברים שכבר לקו בו וחוזרים לפעילות שגרתית, יכולים לכלול סקס בפעילות הזו.

   

  למען האמת, רוב האנשים לא מתאמצים יותר מדי במהלך הפעילות המינית. מבחינת עצימות, מדובר בפעילות הזה לעלייה של שני גרמי מדרגות בסך הכל. כך שאם אתם הולכים על ההליכון בחדר כושר, אין שום סיבה שלא תוכלו ליהנות מסקס.

   

  7. הגלולה משמינה

  הגלולה ששינתה את הרגלי הסקס של כולנו, נחשבת לכזו שמצד אחד מסייעת לנו ליהנות מסקס ללא חשש מהריון לא רצוי ומצד שני, נחשבת כגורמת להשמנה.

   

  הגלולה מכילה רמות גבוהות של אסטרוגן ופרוגסטרון - גרסה סינתטית של ההורמונים הנמצאים בגוף. אלה עלולים לגרום לעלייה קלה במשקל. מצד שני, הגלולה כיום מכילה רמות נמוכות יותר של הורמונים, כך שלמעשה אין כל סיבה לעלייה במשקל.

   

  8. האשכים "צונחים" עם הגיל

  רוב הגברים לפחות מאמינים בכך. אין ספק שהאשכים עוברים שינויים במהלך השנים. הם מייצרים פחות זרע ובאיכות ירודה יותר, ובאופן כללי הופכים להיות קטנים יותר. זה מה שגורם לתחושה, שהם נעשים "מתנדנדים", אבל בעצם שק האשכים פשוט ופך להיות קל יותר.

   

  9. סקס לפני ספורט - לא מומלץ

  אתלטים רבים טוענים כי קיום יחסי מין לפני פעילות ספורטיבית, עלול לפגוע בביצועים הספורטיביים. לטענתם. הפעילות המינית גורמת להם להיות  פחות מרוכזים, פחות חזקים, ובאופן כללי, בגופם יהיה פחות טסטסטרון.

   

  למעשה, מחקרים מצביעים על כך כי ההפך הוא הנכון. באחד המחקרים, בגופם של גברים שקיימו יחסי מין לפני תחרות ספורט, נמצאו רמות טסטוסטרון גבוהות יותר למחרת, לעומת מי שלא קיים יחסי מין ביום שלפני אירוע הספורט.

   

  בנוסף, לא נמצא כל קשר בין קיום יחסי מין לבין הכוח בשרירי הרגליים וברמת הריכוז הנדרשת בפעילות ספורטיבית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  shutterstock
  מיתוסים על סקס. מה אנחנו באמת יודעים?
  shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים