שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, מאיר אזולאי "ידיעות אחרונות"

החשוד בהטרדת שוטרת בהריון: נצ"מ משה איבגי

ביום שני הגישה שוטרת תלונה במח"ש נגד מפקד תחנת באר שבע. לטענתה הוא אמר לה בין היתר שיש לו פנטזיה לקיים יחסי מין עם בחורה בחודש ה-5

הקצין ששוטרת בהיריון התלוננה נגדו בתחילת השבוע שהטריד אותה מינית הוא ניצב משנה משה איבגי, מפקד תחנת באר שבע. השוטרת הגישה את התלונה ביום שני במח"ש וכעת מתיר החוק לפרסם את שמו. איבגי הורחק לשבועיים מהתחנה.

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

על פי התלונה שהגישה במח"ש, כשהייתה בחודש החמישי להריונה פנה אליה איבגי במסגרת ישיבה ושאל אותה באיזה חודש היא. כשענתה לו שהיא בחודש החמישי אמר, לדבריה, שיש לו פנטזיה מינית לקיים יחסי מין עם בחורה בחודש החמישי.

 

התכתבות בין אבגי למתלוננת ()
התכתבות בין אבגי למתלוננת
  

כמו כן, טענה השוטרת שנעזר בעו"ד גיא אופיר, במסגרת התכתבויות וואטסאפ שאל אותה מפקד התחנה מה בכוונתה ללבוש לערב היחידה, ואף ביקש שתשלח לו תמונות שלה בחצאית. ממשטרת המחוז הדרומי נמסר בתחילת השבוע: "אנו סומכים על מח"ש שיבדקו את הנושא ביסודיות. אנחנו מנועים בשלב זה להתייחס. הדברים נבדקים במח"ש".

 

מדובר במפקד התחנה השני בדרום שמסתבך בתקופת המפכ"ל יוחנן דנינו. הראשון היה מפקד תחנת ערד, סגן ניצב יוני זייטק, שהודח מתפקידו בעקבות רצח שתי הילדות באל פורעה. כמו כן, רק לפני חודש הוגש כתב אישום נגד קצין המודיעין לשעבר של מחוז דרום, אורן סבאג. הוא מואשם ששפך מים רותחים על חשוד בגניבה. בהמשך הגישה שוטרת סמויה לשעבר תביעה אזרחית נגד המשטרה בטענה שסבאג ביצע בה עבירות מין.

 

קצין משטרה מהדרום אמר ל-ynet: "אני בהלם. זה קשה, מביך, טרגי. אני מכיר את איבגי שנים כאיש מקצוע מוערך. אבל בין זה לבין דברים שבינו לבינה... זה קשה. אבל אין ברירה, הארגון חייב לעבור את זה".

 

במקביל פורסם היום שהניצב שנחקר אתמול בחשד להטרדה מינית של חמש שוטרות לפחות הוא מפקד מחוז חוף, חגי דותן. אתמול הוא נחקר במשך 12 שעות, ולאחר החקירה הוחלט להרחיקו לשבועיים ממחוז חוף ולאסור עליו לשוחח עם אנשי משטרה.

 

גורם במחוז הדרומי אמר הוסיף: "צבר האירועים הקשה לא פסח גם עלינו. אבל הוא מעיד על טיפול עמוק ובריא בתופעה פסולה בארגון. אנחנו רואים את ההתנהלות הזו בחומרה רבה, שפוגעת בערכים ובנורמות הקיימות בארגון. באשר לחקירה עצמה של מפקד התחנה, בשלב זה אנחנו ממתינים לתוצאות החקירה של מח"ש. בסיום החקירה פיקוד המשטרה יאמרו את דברו בנושא".

 

על רקע הפרשה החליט מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם הלוי, לשוחח עם כל שוטרי וקציני התחנה בבאר שבע. הוא הגיע לתחנה ואמר כי עם כל הקושי, על השוטרים מוטל להרים ראש ולהמשיך לעשות עבודה מקצועית ונחושה. "הציבור ראוי לקבל את שירותי המשטרה המיטביים אשר להם הורגל", אמר." על אף הקושי האישי, האזרחים לא ייפגעו ממה שקורה כיום בארגון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחשה: הרצל יוסף
אילוסטרציה
המחשה: הרצל יוסף
צילום: יוגב אטיאס, חגי דקל
עו"ד גיא אופיר, המייצג את המתלוננת נגד איבגי
צילום: יוגב אטיאס, חגי דקל
מומלצים