שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, מאיר אזולאי "ידיעות אחרונות"

זהו הניצב החשוד: הטריד מינית 5 שוטרות

נמשכת קריסת הפיקוד: מפקד מחוז חוף, חגי דותן, חשוד שהטריד מינית גם בשנה האחרונה. הוא נחקר 12 שעות, הורחק מהמחוז לשבועיים וההערכה היא כי אף הוא יודח - כמו הבכירים הקודמים שהסתבכו בפרשות מביכות

עכשיו כבר מותר לומר: הניצב השביעי במשטרה שהסתבך בפרשייה מביכה הוא מפקד מחוז חוף, ניצב חגי דותן. דותן, שחשוד בהטרדה מינית, נחקר אמש (יום ד') במשך 12 שעות ולאחר החקירה הוחלט להרחיקו לשבועיים ממחוז חוף ולאסור עליו לשוחח עם אנשי משטרה.

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

דותן הגיע אתמול למשרדי מח"ש בעקבות חשד שהטריד מינית, תוך ניצול יחסי מרות, כמה שוטרות ששירתו תחת פיקודו. חקירתו התאפשרה לאחר שחמש שוטרות כבר מסרו עדות. מדובר במקרים שהתרחשו לכאורה במשך שנים, אולם המידע הקונקרטי עליהם הגיע בתקופה האחרונה.

 

חגי דותן, הניצב החשוד. דותן, כמו שאר הניצבים החשודים, לא נעצר כפי שהיה קורה לבטח לאזרח רגיל (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
חגי דותן, הניצב החשוד. דותן, כמו שאר הניצבים החשודים, לא נעצר כפי שהיה קורה לבטח לאזרח רגיל(צילום: גיל יוחנן)

עו"ד ליאור אפשטיין, בא כוחו של דותן. נחשב ל"מחלץ" חשודים מתיקים פליליים ()
עו"ד ליאור אפשטיין, בא כוחו של דותן. נחשב ל"מחלץ" חשודים מתיקים פליליים

 

 

 

הפגנת נשות נעמת מול משטרת בת ים, היום (צילום: נעמ"ת בת ים) (צילום: נעמ
הפגנת נשות נעמת מול משטרת בת ים, היום(צילום: נעמ"ת בת ים)

על פי העדויות של חמש השוטרות, המעשים נמשכו בשנים האחרונות וחלק ניכר מהם בוצעו בשנה האחרונה - גם לאחר שההטרדות המיניות של בכירי המשטרה עלו לכותרות. בעדותן מסרו השוטרות שחשו נבוכות ודיברו על פחד מפני הניצב. מדובר בשוטרות שאין קשר ביניהן, אך כולן שירתו תחת פיקודו בעבר. גורמים המכירים את החקירה אומרים כי הראיות נגד הניצב חזקות. ככל הנראה גם הניצב שנחקר עתה יודח מתפקידו לאחר שממצאי החקירה יועברו למפכ"ל.

 

לא ההסתבכות הראשונה

דותן הסתבך גם בעבר. ב-2011 הודה שחתם על סגירת תיק חקירה שנפתח נגדו בגין מעורבות בתאונת דרכים. במרס 2008 היה ניצב דותן מעורב בתאונה עם רכב פרטי בצומת קיבוץ הסוללים שליד נצרת. באגף התנועה של מרחב העמקים נפתח תיק חקירה לבדיקת האירוע. כל חוקרי המשטרה הגיעו למסקנה שהוא לא אשם בתאונה, אלא שדותן - במקום לפסול את עצמו - חתם על סגירת התיק נגדו ועל העמדתה לדין של הנהגת שגרמה לתאונה.

 

הפרשה החדשה מגיעה לאחר רצף פרשות עגומות אחר בפיקוד הבכיר של המשטרה. פרשת סמפכ"ל נסים מור, שהביאה לפיטוריו אחרי שנחשד בהטרדה מינית, מעשה מגונה וקשרים מיניים עם שוטרות, הייתה אולי השיא של פרשות מביכות בקרב בכירי המשטרה. האחרון לפרוש היה מפקד מחוז ש"י, ניצב קובי כהן, וזאת בשל חקירת מח"ש נגדו שבה הודה בשבוע שעבר בקיום קשר פסול עם פקודה.

 

קדמו לו מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם, שהואשם בקיום יחסי מין עם שוטרות שהיו כפופות לו. הוא פוטר מהמשטרה באוקטובר 2013 על ידי השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', לאחר שהמפכ"ל דנינו המליץ על כך. פרשה מביכה נוספת נקשרה בשמו של מפקד יחידת להב 433, ניצב מנשה ארביב, שעל פי טענה של הרב יאשיהו פינטו, הוא העניק טובות הנאה לארביב בעת שזה היה בארצות הברית. הבכיר הכחיש את המיוחס לו, אך לקח חופשה מהמשטרה ולאחריה פרש בטענה כי נגרם לו עינוי דין.

 

במהלך השנה החולפת פרש גם ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז מרכז, שצולם במסיבה שערך עו"ד רונאל פישר, שנטען כלפיו כי שיחד שוטרים בתמורה לסגירת תיקים של לקוחותיו. גם מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי, פרש מתפקידו מ"סיבות אישיות" לאחר שהודיע שלא יתמודד על תפקיד המפכ"ל. מאוחר יותר נטען כי ייתכן שהסיבות לפרישה קשורות לטענה על הטרדה מינית.

 

בתוך כך, פעילות נעמת קיימו היום משמרות מחאה מול תחנות משטרה בכל רחבי הארץ בעקבות החשדות להטרדה מינית מצד בכירים במשטרה. הן הניפו שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "שוטרות ישראל, נעמת איתכן" ו"אם לא תסגרו ת'רוכסן, יסגרו לכם ת'בסטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ניצב חגי דותן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים