שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "הכל שפיט": דמגוגיה חסרת תחכום

  יש לה מגישים על תקן קיציס, מערכונים וחיקויים די מוצלחים של פוליטיקאים (כמו אצל קיציס), וסאטירה שנראית לפרקים כמו תעמולת בחירות. תוכנית המערכונים של ערוץ 1 "הכל שפיט" היא מוצר לא מהודק ולא פוגע

  לפני שבוע התקבלה הודעה בחשבון הטוויטר של השחור והלבן. "פניתי להנהלת ערוץ 1 נגד תכנית הסאטירה הימנית שאמורה לעלות חודש לפני הבחירות", כתב יריב אופנהיימר, מזכ"ל "שלום עכשיו". סאטירה ימנית שמרגיזה את אופנהיימר? כבר עושה חשק.

   

  רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כיתבו לנו בטוויטר 

  לטורי ביקורת נוספים של "השחור והלבן"

   

  צוות התכנית, בראשותה של קרוליין גליק שרק לאחרונה קיבלה הצעה לשריון בליכוד, רוצה להיות הקונטרה הימנית של "ארץ נהדרת", שנתפסת כעוד זרוע ממומנת מארה"ב. ב"הכל שפיט" יש מגישים על תקן קיציס, מערכונים וחיקויים מוצלחים של פוליטיקאים. היא נראית דומה אבל שונה. סאטירה שנראית לפרקים כמו תעמולת בחירות (למרות מערכון ביקורתי גם על נתניהו בפתח התכנית), עטופה בהומור שלרוב לא פוגע. פחות חד מסרטון "הבייבי סיטר" של ביבי ובכלל מכל מה שהליכוד עושה ברשת, חסר תחכום.

   (צילום: דוד וינוקור) (צילום: דוד וינוקור)
  (צילום: דוד וינוקור)

  "הכל שפיט" שעלתה אמש (ה') בערוץ 1, היא מוצר לא מהודק. למנחים אפרת בוימבלד ואושרי כהן יש שמות בדויים, סתמיים למדי - שירה וירון, בלי שום תכלית נראית לעין. מפעם לפעם, הבטיחו השניים כי "בהמשך המהדורה נביא". למה הפרומו, אם אין פרסומות? מצד שני נעם יעקובסון, שקופץ בין דמויות ונראה מרענן ומדויק. קשה להיכנס לנעליו של אסי כהן בחיקוי של ליברמן, אבל יעקובסון יוצא ממנו די טוב.

   

  הטיפול בפרשת שרה נתניהו היה הגחכה מוחלטת של הפרשה ושל הביקורת על אשת ראש הממשלה. "למה אין הקלטות?" שואלים המנחים שוב ושוב כשהכתב מצטט פרוטוקולים של התקפי הזעם של הגברת. "אתה טוען ששרה נתניהו צורכת קראק?". גם בראיון עם נתניהו, המסר היה זהה. " אתם לא רוצים לשאול על הבקבוקים, על ביבי טורס, על זה שאני יושב כל יום שעה באמבטית גלידת פיסטוק"? שואל ביבי. "לא לא אלו ספינים, אנחנו רוצים לדבר על הדברים החשובים באמת". רגעי נחת לעו"ד דוד שמרון, פרקליטם של הזוג נתניהו, בשבוע טלוויזיוני לא קל.

   

   (צילום: דוד וינוקור) (צילום: דוד וינוקור)

  אגב קראק, מערכון בית המשפט העליון, נכתב כנראה אחרי עישון החומר. אחרת אין הסבר לסוף ההזוי והמפתיע, המנוגד להלך הרוח של התוכנית כולה, כשאחד השופטים - בעיצומו של טקס פגאני, בקע מתוך ביצה. נדירות הפעמים שסאטירה בישראל עוסקת בבית המשפט העליון, שנחשב לפרה קדושה בעיני חלקים בציבור. אלא שהמסרים - שופטים מסרבים לקבל אם שכולה שבאה מנהריה כי אין להם זמן ("סלק אותה מפה") היו פחות סאטירים, יותר דמגוגים.

   

  ואז הגיעה התעמולה. קצרה, ברורה, חוזרת על מסרים. מערכון האיחוד בין ציפי לבוז'י הלך על האובייס. ציפי דוהרת על אופנוע ושרה על ההרס שהותירה אחריה, בוז'י מגוחך בשמלת כלה אוחז בה מאחור. ומסר שחוזר שוב ושוב בפזמון - לשקר, לשקר, לשקר. מעניין מה חשב על זה יו"ר ועדת הבחירות, השופט ג'ובראן. בהנחה שהתאושש ממערכון הביצה. מישאל חשין כבר מזמן היה מרים טלפון.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוד וינוקור
  "הכל שפיט". לא מהודקת
  צילום: דוד וינוקור
  לאתר ההטבות
  מומלצים