שתף קטע נבחר

בלי תירוצים - לכו להצביע

אם חשובה לכם המדינה שאתם חיים בה ונלחמים עבורה, אם אתם רוצים מדנה שאפשר לחיות בה - תפסיקו לקטר ולכו להצביע

החילונים טוענים שגנבו להם את המדינה, החרדים זועקים גוועלד על הפריצות, הערבים מרגישי שזו לא המדינה שלהם, והמתנחלים כובשים עוד גבעת טרשים בשכם פיתוח. הימין צועק "שמאלנים נמאסתם", והשמאל ממלמל "די לכיבוש", תוך כדי שתיית אספרסו כפול עם קצף בצורת לב. הצעירים למדו שבברלין המילקי זול יותר ובלונדון היאוש נעשה יותר נוח, וכל השיח הזה מתנהל בפייסוש ובאינסטוש - ובכלל נראה שהחיים שלנו בעצמם הפכו לסוג של אפליקציה.

 

פעם מעל 80% היו משתתפים בהצבעה לבחירות לכנסת. בשנים האחרונות אנחנו מגרדים את ה-65%. אז נכון שהמציאות מלמדת אותנו שאחת לשנתיים, במקרה הטוב אחת לשלוש שנים, אנו נאלצים שוב להתמודד עם השאלה למי הפעם. אבל אין לנו את זכות היתר לקטר בלי לנסות לשנות, וגם לא את הזכות להתנער מהשתתפות בבחירות באמתלה ש"כל חברי הכנסת וכל המפלגות זהים, וממילא מה שמעניין אותם זה הם עצמם".

 

נחמה רונן (צילום: צחי וזאנה) (צילום: צחי וזאנה)
נחמה רונן(צילום: צחי וזאנה)

 

ובכן, לאלו שמקדשים את הדגל ולאלו ששורפים אותו, לקבלנים שרוצים לבנות ולצעירים שרוצים דירות בלי למשכן את עצמם ואת הוריהם, לרופאים

 בשר"פ ולחולים שמייחלים לקיצור התור, לקהילה הגאה ולחשוכים שטוענים שאסור להכיר בהם, לימין ולשמאל ובעקר לשמיניסטים ולחיילים שזו הצבעתם הראשונה. אם חשובה לכם המדינה שאתם חיים בה ונלחמים עבורה, אם אתם רוצים מדנה שאפשר לחיות בה (לבלות, לנשום אוויר נקי, ליהנות מחופי הים שעוד לא נגזלו, לנהוג בכביש שחור מאספלט ולא אדום מהרוגים, להשתכר באופן ראוי והוגן ולהרגיש שאנחנו לא רפובליקת בננות - ובעיקר למי שפוחד מהוויתורים של השמאל, אבל מבועת מהבידוד המדיני הודות להתנהלות הימין - תפסיקו לקטר ולכו להצביע.

 

נחמה רונן היא יו"ר תאגיד המחזור אל"ה ויו"ר דירקטוריון ממ"ן, בעבר כיהנה כחברת כנסת

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דרור גרבש
נחמה רונן
צילום: דרור גרבש
מומלצים