שתף קטע נבחר

בנט באולפן ynet: "הרדיפה אחר הפסקת האש לפני הטיפול במנהרות הייתה אסון"

בראיון באולפן ynet מדבר יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט על "צוק איתן" ואומר: "את צוק איתן אפשר היה לסיים ב-5 ימים, לא ב-50". על הצורך להצביע לבית היהודי: "אני מבקש מחברי הליכוד להפסיק לירות בנגמ"ש. נתניהו הוא ראש הממשלה הבא. מה שחשוב - הוא גודל הגוש", ועל הכלכלה: "הורדנו את יוקר המחיה בחמישה אחוזים"

שר הכלכלה נפתלי בנט התייחס הבוקר (א'), בראיון מיוחד באולפן ynet, למבצע "צוק איתן", למתקפה של הליכוד נגד "הבית היהודי" ולסוגיות הכלכליות שעל הפרק.

 

קרי חשף: נתניהו ביקש ממני לארגן הפסקת אש

 

"בשבועות האחרונים יש התקפה אגרסיבית של הליכוד נגדנו בכל החזיתות. אני סיכמתי עם נתניהו שהוא יילך למרכז ואנחנו נלך לימין וכך נגדיל את הגוש. אני חושב שאנחנו חייבים להפסיק עם הדבר הזה, לירות בתוך הנגמ"ש. צריך להגדיל את הגוש", אומר בנט. על תוצאות הבחירות הוא אומר: "לדעתי נתניהו ראש הממשלה איך שלא יהיה, כי לבוז'י אין סיכוי להקים ממשלה. מה שחשוב הוא גדול הגוש. אנחנו לא רוצים לתקוף את הליכוד. אני מאוד חושש שנהיה האחרונים לקבל טלפון".

 

על צוק איתן אמר בנט: "את צוק איתן היה אפשר לסיים בחמישה ימים. רק שלושה שבועות אחרי שהנחתי תוכנית לחיסול המנהרות, קיבלו את התוכנית שלי. כל שרי הקבינט לא היינו חשופים לנושא המנהרות עד שהנחתי את זה על השולחן. אם חמאס היו מקבלים את ההצעה המצרית לא היינו משמידים את המנהרות בכלל. היה רצון עז להגיע להפסקת אש. אם המנהרות היו נשארות, היינו רואים מגה-פיגוע. בעזה חייבים להיכנס חזק, קצר, להכות ולצאת. במוקדם או במאוחר נהיה בעימות נוסף עם עזה ואנחנו לא יכולים עוד פעם ללכת למבצעים ארוכים, 50 יום מחריבים את הלגיטימציה הבינלאומית של ישראל".

 

על יוקר המחיה אמר בנט: "אחרי עשור של עלויות מחירים הורדנו את יוקר המחיה בחמישה אחוז, תנו לנו להמשיך את העבודה ונוריד בעוד 20 אחוז". על הדיור אמר: "לצערי לא בנינו מספיק מעבר לקו הירוק, רוב הבנייה הייתה בתוך הקו הירוק. אורי אריאל בהנהגתי בנה יותר משבנו בממשלות קודמות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
שר הכלכלה נפתלי בנט, הבוקר
צילום: ירון ברנר
מומלצים